İZMİR HABERLERİ

Köksal Yuca’dan dikkat çeken açıklamalar

Hürriyet Haber
02.04.2021 - 21:35 |Son Güncelleme :

Türkiye’de en çok yapılan ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Ancak başarısız operasyonlar, güzel bir burna sahip olma hayalleri kuranları çok daha mutsuz edebiliyor.  Türkiye’nin bir çok ilinden hastası olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Köksal Yuca, , son dönemde İzmir’den oldukça fazla hastası olduğunu belirtirken başarılı sonuç için hasta ve doktor arasında iyi bir iletişim kurulmasının şart olduğunu söylüyor: “Rinoplasti ameliyatlarında en önemli husus, hasta-doktor ilişkisidir. İstenen sonuç, iyi bir iletişim sayesinde elde edilebilir.”

Hürriyet Haber

 

Rinoplasti yani burun estetiği, burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanan bir cerrahi işlem. Kişinin solunum yollarında bozulmalara yol açan burun kemiği ya da kıkırdak eğriliklerinin düzeltildiği bu operasyon, kimi zaman daha estetik bir görüntü için de tercih edilir. Ancak sonuç her zaman istendiği gibi olmayabilir. Hatta güzel bir burna sahip olma hayalleri kuranları çok daha mutsuz edebilen sonuçlar da meydana gelebilir. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Köksal Yuca'ya göre sonucun başarılı olması için hasta ve doktor arasında iyi bir iletişim kurulması şart.

AMELİYAT ÖNCESİNDE HER DETAY KONUŞULMALI

Prof. Dr. Köksal Yuca, hem sağlık sorunlarının giderilmesi hem de estetik taleplerin yerine getirilmesi için ameliyat öncesinde tüm detayların konuşulması gerektiğini söylüyor: "Ameliyat öncesi görüşmelere çok önem veriyoruz. Çünkü o görüşmeler, hem hastanın karakterini hem de beklentilerini açığa çıkarıyor. Hekimin yapabilecekleri de, ameliyat olmak isteyen kişinin beklentilerinin ne kadar gerçekçi olduğu da bu aşamada anlaşılıyor. Sonrasında hastanın burnunun fotoğrafı çekiliyor, operasyonun ardından oluşacak değişiklikler bilgisayar ortamında gösteriliyor. Daha önce yapılan ameliyatlardan da benzer burunlar gösterilerek olası sonuç görülmüş oluyor. Hastayı önceden detaylı şekilde bilgilendirmek, sonuç açısından çok önemli."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Köksal Yuca’dan dikkat çeken açıklamalar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2021 tarihinde saat 21 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köksal Yuca’dan dikkat çeken açıklamalar haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2021, Cuma
 • İmsak
  05:00
 • Güneş
  06:27
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  19:55
 • Yatsı
  21:17
Sayfa Başı