İZMİR HABERLERİ

Kepçe kulak sorununa basit yöntemle çözüm

Hürriyet Haber
14.04.2021 - 22:53 |Son Güncelleme :

BATIGÖZ Sağlık Grubu KBB Uzmanı Op. Dr. Ahmet Sarı, kepçe kulak estetiği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Hürriyet Haber

 “Geçmiş zamanlarda kişileri ömür boyu rahatsız eden kepçe kulaklılık sorunu, günümüzde basit yöntemlerle kolaylıkla çözülebilen bir sorun haline geldi” diyen Sarı, özellikle okul çağındaki çocukların kabusu haline gelen kepçe kulakların doğru zamanda ve teknikler kullanılarak mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. “Ciddi riskler taşımayan, basit bir estetik cerrahi operasyonu olan kepçe kulak ameliyatı, alanında uzman bir cerrah tarafından hastane koşullarında yapılması gereken bir ameliyattır” diyen Op. Dr. Ahmet Sarı, şöyle devam etti:

10 GÜNDE KÜPE TAKABİLİRSİNİZ

“Hastanın yaşı da göz önünde bulundurularak cerrahın önerisi doğrultusunda lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır. Kulaktaki sorunun seviyesine göre değişmekle birlikte genellikle iki kulak için 45-90 dakikalık bir süreçte tamamlanan ameliyat, hastanede kalmayı gerektirmez. Kulak yapısına, cerrahın tekniği ve tercihine göre kulağın önünde veya arka kısmında operasyon yapılabilir. Sorunun temel nedenine yönelik bir estetik operasyon uygulanarak genellikle kulak kıkırdaklarına olması gerektiği gibi şekil verilir ve kulak geriye doğru yeniden konumlandırılır. Ameliyat sonunda uyguladığımız yeni teknik sayesinde bandaja ihtiyaç duymadan yaşantınıza devam edebilirken, 10’uncu günden itibaren küpe takabilirsiniz.”

İYİLEŞME 1-2 HAFTA SÜRER

Ameliyat esnasında uygulanan kesinin genel olarak kulak arkasında kaldığını ve estetik soruna yol açabilecek herhangi bir iz oluşmadığını dile getiren Op. DR. Sarı, “Ameliyat iyileşme sürecinde veya iyileştikten sonra kesinlikle duymayı etkilemez ve kişi normal hayatına rahatlıkla devam edebilir. Oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatında iyileşme süreci maksimum 1-2 hafta sürer. Bir ayın sonunda kepçe kulak görünümü tamamen ortadan kalkar ve kişi doğal ve olması gerektiği gibi kulaklara sahip olur” dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kepçe kulak sorununa basit yöntemle çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2021 tarihinde saat 22 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepçe kulak sorununa basit yöntemle çözüm haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2022, Cuma
 • İmsak
  06:50
 • Güneş
  08:14
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı