İZMİR HABERLERİ

Kansersiz yaşam için panel

DHA
28.03.2017 - 09:16 |Son Güncelleme :

İZMİR Kent Sağlık Grubu, erken tanı ve her geçen gün daha etkili olan tedavi yöntemleriyle çaresizlik olmaktan çıkan kanser hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 'Kansersiz sağlıklı hayat' başlıklı bir panel düzenleyecek. 1 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek panelde uzmanlar kansere dair her şeyi anlatacak, kanseri alt edenler deneyimleriyle hasta ve yakınlarına yol gösterecek.

DHA


Her yıl 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında bu hastalığa her yönüyle dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Kent Sağlık Grubu da Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu İzmir Şubesi ve Kanserle Dans Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri panelle kanser ve korunma yolları konusunda halkı bilgilendirecek. Multidisipliner anlayışla mücadele gerektiren hastalıkların başında gelen kanserden korunmanın, sağlıklı yaşam tarzının benimsenmesinin öneminin ele alınacağı panel, 1 Nisan Cumartesi günü Tepekule Kongre Merkezi'nde saat 13.00'de başlayacak.
Halka açık ve ücretsiz panelde Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Safiye Günden Aktaş, 'Kanser neden oluşur' başlıklı bir sunum yapacak. Kent Sağlık Grubu Medikal Onkoloji uzmanları Prof. Mehmet Alakavuklar, Doç. Dr. Gürbüz Görümlü ve Doç. Dr. Tülay Akman 'Kanser tedavisinde güncel yaklaşımlar' başlığı altında tanı ve tedavi konularında en son bilgileri katılımcılara aktaracak. Kent Sağlık Grubu Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Hancıoğlu kanserle mücadelede pozitif güce, Kent Sağlık Grubu Beslenme Uzmanı Safiye Taş Koçyiğit de kanserden koruyucu beslenmeye dikkat çekecek. Kanserle Dans Derneği Başkan Yardımcısı Güzin Yıldırım ile yakalandığı meme kanserine meydan okuyup hala kortlarda hocalık yapan tenisçi Ülker Turgay örnek mücadelelerini anlatacak.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kansersiz yaşam için panel hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kansersiz yaşam için panel haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Eylül 2021, Cuma
 • İmsak
  05:25
 • Güneş
  06:48
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  19:24
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı