İZMİR HABERLERİ

İzmir’in iki köklü kurumundan işbirliği protokolü

Hürriyet Haber
19.09.2021 - 01:54 |Son Güncelleme :

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, iki kurum arasındaki işbirliğinin ulusal ve uluslararası projelerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Hürriyet Haber

 

İzmir’in ilk ve tek veteriner fakültesini kuran Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Dr. Özhan Türkyılmaz’ın imzaladığı protokolle, bilimsel ve akademik çalışmalar yapılacak, DEÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri, staj ve saha çalışması gibi imkanlardan faydalanabilecek.

 

EĞİTİM FAALİYETLERİ DE YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Dr. Özhan Türkyılmaz ise, “Biz, Ege Bölgesi’ndeki illerde faaliyet gösteren, veteriner hekimlik alanında çalışan ve hayvan hastalıkları ile mücadele eden bir enstitüyüz. ISO 17025’e göre akreditasyonumuz var. 1933 yılında kurulan enstitümüzün, araştırma, eğitim ve akademi alanında da çalışmaları bulunuyor. İmzaladığımız bu protokolle ve sizlerin katkılarıyla çok daha güzel projelere ve çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında imzalanan protokol, akademik ve bilimsel çalışmaların yanı sıra eğitim faaliyetlerini de içeriyor.   Protokol kapsamında, DEÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri, staj, uygulama ve saha faaliyetlerine katılabilecek. Yapılan işbirliği çerçevesinde ayrıca, hayvancılık alanında üretime katma değer sağlayacak çalışmalar yapılacak, sanayi kuruluşlarının araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine katılım sağlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir’in iki köklü kurumundan işbirliği protokolü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Güneş
  07:14
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı