İZMİR HABERLERİ

İzmirli kadınlardan tekmeli saldırıya kınama

Utku BOLULU/İZMİR, (DHA)
20.09.2016 - 14:33 |Son Güncelleme :

İSTANBUL'da otobüste şort giydiği için saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi'ye İzmir'de CHP'li kadınlardan destek geldi. 'Şort da giyerim, ruj da sürerim. Özgürlüğüme dokunma' yazalı pankartlar açan CHP'li kadınlar Terzi'ye atılan tekmenin laiklik, özgürlük ve insan haklarına atıldığını söyledi.

Utku BOLULU/İZMİR, (DHA)

CHP İzmir İl binası önünde toplanan CHP'li kadınlar üzerinde 'Şort da giyerim ruj da sürerim. Özgürlüğüme dokunma', 'Kadına şiddete hayır', 'Özgür kadın, özgür birey' yazılı pankartlar açtı. CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkan Nurşen Balcı, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse'nin açıklamasını okudu. Balcı, Kurban Bayramı'nın birinci günü İstanbul'da bindiği otobüste, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi'ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddetle kınadıklarını söyledi. Balcı, "Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir" dedi.

CHP'li kadınlar için laiklik, çağdaşlık ve demokrasinin vazgeçilmez olduğunu belirten Balcı, 14 yıllık mevcut zihniyetin ise kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engel olduğunu söyledi. Balcı, "Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu olarak kadınlar, kadın- erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınlar toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarını önündeki her türlü engel, biçim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül'e atılan tekme laikliğe, özgürlüğe, insan haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kadın gülerse, toplum güler" sözünün hatırlatan Balcı, kadınlar için özgürlük ve adaletin CHP ile geleceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmirli kadınlardan tekmeli saldırıya kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2016 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmirli kadınlardan tekmeli saldırıya kınama haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Haziran 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:52
 • Güneş
  05:42
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:14
 • Akşam
  20:46
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı