İZMİR HABERLERİ

İzmir'de AK Partili kadınlardan Dilipak'a suç duyurusu

DHA
11.08.2020 - 15:52 |Son Güncelleme :
DHA

İzmir'de AK Partili kadınlardan Dilipak'a suç duyurusu

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, İstanbul Sözleşmesi üzerinden partili kadınlara küfür eden Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunulmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Büyükdağ, kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyleyerek "Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır" dedi.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlıkları'nın 81 ildeki ortak suç duyurusuna ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankaya ve AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan ile kadın kolları üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Dilek Yıldız Büyükdağ, kadınlara yönelik her türlü şiddetin, katliamın ve hakaretin karşısında durduklarını belirtti. Büyükdağ, AK Kadınların bir feminist hareket olmadığını belirtip, kadınlara karşı kimsenin de ağızlara dahi alınamayacak ahlaksız küfürler ile saldırmasına izin vermeyeceklerini kaydetti. Büyükdağ, "AK Parti Genel Merkezimiz, Partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır. Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir. Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız" dedi.

AK Parti'nin aile birliğini korumak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla bugüne kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdiğini dile getiren Başkan Büyükdağ, Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyanın en büyük kadın örgütünü kurarak, yıldan yıla büyütmeyi başarabilen bir lider olduğunu dile getirdi. Büyükdağ, "Eğitimde, sağlıkta, sosyal politikalar alanında, ekonomide, istihdamda, ayrımcılık ve şiddetle mücadelede, kadını, aileyi ve çocuğu koruyan pek çok yasal düzenlemelerle kadının statüsünü ve toplumdaki yerini dünya standartlarının üzerine çıkartmıştır. Kadınlarımızın karar alma mekanizmaları olan, merkezi ve yerel meclislerde tarihimizin en yüksek katılımı sağlanmıştır. Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere siyasette, bürokraside, yargıda, güvenlikte, akademide, eğitim kurumlarında kılık ve kıyafet ayrımcılıkları kaldırılmış, kadınlar arasındaki eşitlik sağlanmış, toplumsal barışın yeniden tesisinde ülkemiz hak ettiği seviyeye kavuşmuştur. Bütün bu hak ve özgürlükleri milletimize, liderimiz, partimiz ve hükümetlerimiz sağlamıştır. Öyle birilerinin 5- 10 bin tweet atmasıyla ve algı yönetmesiyle kazanılabilecek başarılar değildir" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de AK Partili kadınlardan Dilipak'a suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2020 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de AK Partili kadınlardan Dilipak'a suç duyurusu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2020, Pazar
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:16
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:37
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı