İZMİR HABERLERİ

İzmir Valiliği'nden 1 Mart öncesi yazıyı açıklama

DHA
27.02.2021 - 10:55 |Son Güncelleme :
DHA

İzmir Valiliği'nden 1 Mart öncesi yazıyı açıklama

İZMİR Valiliği'nde yapılan yazılı açıklamada, "1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre, Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.
İzmir Valiliğince yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde, 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek, bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir. İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat genelgesiyle, 1 Mart'ta Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti. Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup, bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre, Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

İZMİR, DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Valiliği'nden 1 Mart öncesi yazıyı açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2021 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Valiliği'nden 1 Mart öncesi yazıyı açıklama haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:51
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:23
Sayfa Başı