İZMİR HABERLERİ

İTB'nin fotoğraf yarışması

DHA
15.01.2020 - 10:13 |Son Güncelleme :
DHA

İTB'nin fotoğraf yarışması

İZMİR Ticaret Borsası'nın (İTB) 1 Ağustos - 29 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediği 'Çiftlikten Instagrama' adlı Instagram Fotoğraf Yarışması (#itbyarisma19) sonuçlandı.

İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, yarışmanın bölge ve ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan hayvancılık sektörüne ilişkin fotoğraflarla yoğun katılımın sağlandığını belirterek, "2019 yılında dördüncüsünü düzenlediğimiz yarışmamızın konusunu, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip hayvancılık sektörü olarak belirledik. Yarışmamızın ana sloganı ise 'Çiftlikten Instagram'a' oldu. Ülkemiz topraklarına doğanın önemli birer armağanı olan hayvancılık sektörüne dair özel kategoriler altında düzenlenen yarışma kapsamında birbirinden güzel fotoğraflar yüklendi. Önümüzdeki yıllarda da değişik ürünler ve kategorilerle ilgi gören ve her yaştan Instagram kullanıcısının katılım gösterdiği yarışmamızı sürdürmeyi hedefliyoruz" dedi.

Sosyal medya çağında yaşandığına vurgu yapan Kestelli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnternet, akıllı telefon ve sosyal medya kullanımını konu alan istatistiki veriler, bizlere, mobilize olma durumunun üretimden pazarlamaya kadar pek çok köklü alışkanlığı kalıcı olarak değiştirdiğini gösteriyor. Borsamız da bir yandan Türkiye'ye örnek olmuş geleneklerini yaşatırken bir yandan da dijital çağı yakalayan projeler geliştiriyor ve bunları hayata geçiriyor. Bu sayede günümüzde önemli bir varoluş mecrası olan sosyal medyayı da etkin şekilde kullanmayı hedefliyor. Yarışma ile ilgili Facebook ve Instagram kanallarında yapılan reklam çalışmamız, 6.955.711 kez yayınlandı. Yarışma duyurusu, sosyal medya yoluyla 1.346.611 kişiye erişti. 4.288 kişi tıklayarak www.itb.org.tr adresli web sitesinde yer alan yarışma sayfamıza yönlendi. Yarışmaya 1943 eser yüklendi. Şartnameye uygunluk gösteren 829 eser jüri değerlendirmesine sunuldu. Katılım ve ilgi her yıl katlanarak artıyor. Bu yıl en yüksek katılım sayısına ulaştık. Yarışmamıza gösterilen yoğun ilgi ve katılım bizleri çok mutlu etti."

TOPLAM 45 BİN TL ÖDÜL, SAHİPLERİNİ BULDU

Canlı Büyükbaş - Küçükbaş Hayvancılık Fotoğraf, Kümes Hayvancılığı ve Yumurta Fotoğraf, Süt ve Süt Ürünleri Fotoğraf, Et ve Et Üürünleri Fotoğraf kategorilerinde düzenlenen yarışmada birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü 2.000 TL ve mansiyon ödülü ise 1.000 TL olarak belirlendi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İTB'nin fotoğraf yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2020 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İTB'nin fotoğraf yarışması haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Şubat 2020, Cuma
 • İmsak
  06:35
 • Güneş
  07:57
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:11
Sayfa Başı