Hedef sağlık turizminde dünya merkezi olmak

Güncelleme Tarihi:

Hedef sağlık turizminde dünya merkezi olmak
Oluşturulma Tarihi: Haziran 27, 2022 05:00

SAĞLIK Turizmi Geliştirme Merkezi’nin (SATUGEM) kurucusu Cemaleddin Saraç, Türkiye’nin hem sağlık alt yapısı hem jeopolitik konumu hem de tarihi ve kültürel dokusuyla doğru adımları atmasıyla sağlık turizminde dünyada öncü ülkesi olabileceğini söyledi. Saraç, SATUGEM’in Türkiye’nin sağlık ve turizm hedefleri doğrultusunda sağlık turizmi alanında sağlık organizasyonları ve sağlık kurumlarının kapasitelerinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ettiğini, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüttüğünü söyledi.

Haberin Devamı

 


SAÇ EKİMİNDEN OBİZETEYE
SATUGEM’in şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Denizli, Aydın, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, Samsun, Adana ve Mersin olmak üzere 12 ilde, 40 kişilik uzman ekibiyle, 11 dilde tercüme desteğiyle 12 hastane, 11 tıp merkezi, 17 poliklinik ve 92 uzman doktor muayenehanesiyle birlikte kapasite geliştirme çalışmaları yaptığını belirten Saraç, “Yurtdışındaki hastalar daha çok obezite cerrahisi, mide balonu, mide botoksu, ağız ve diş sağlığı, estetik ve plastik cerrahi ameliyatları, saç ekimi ve kanser cerrahisinde tercih etmektedirler” dedi.

 
100 MİLYAR $’A
ULAŞABİLİRİZ
TÜRKİYE’nin 2030’da sağlık turizmi cirosunun 100 milyar dolara ulaşabileceğini belirten Cemaleddin Saraç, şu bilgileri aktardı: “SATUGEM Türkiye’nin sağlık turizmine katkı sunmak amacıyla kurulan, kurumlara danışmanlık, eğitim faaliyetleri ve kapasite artırmak çalışmaları yapan, yurtdışı hasta erişebilirliklerini artırmak için kurumlar içindeki organizasyonları daha iyileştirilmesini sağlayan bir organizasyon. Biz burada hasta bulmuyoruz. Kurumlar bize ulaşıyor. Onlarla hizmet anlaşması yapıyoruz ve işleyişlerini inceleyip iyileştirmelerde bulunuyoruz. Yurtdışından gelen hasta gruplara da hizmet veriyoruz. Yurtiçi ve yurtdışından yoğun bir ilgi görüyoruz. Yurtdışındaki hastalar daha çok obezite cerrahisi, mide balonu, mide botoksu, ağız ve diş sağlığı, estetik ve plastik cerrahi ameliyatları, saç ekimi ve kanser cerrahisinde tercih etmektedirler.”

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!