İZMİR HABERLERİ

Hamza Dağ’dan İkinci Çevre Yolu çıkışı

Hürriyet Haber
31.01.2020 - 11:53 |Son Güncelleme :

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’e ikinci bir çevre yolu yapılmasının orman kıyımına neden olacağına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Hürriyet Haber

 

Yaptığı değerlendirmede “Büyükşehir Belediyesi, ikinci çevre yolunun yapılmasına karşı ise, alternatifini sunarak trafik sorununu çözsün ya da bu konuda elini taşın altına koymaya hazır olan iktidara engel olmasın.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ yaptığı değerlendirmede “İzmir'in en önemli sorununun trafik olduğu gerçeği, herkesçe bilinmektedir. Mevcut çevre yolu ve ana arterler kapasitelerinin üstünde kullanılmakta ve bu yollar üzerinde yorucu bir yoğunluk yaşanabilmektedir. İkinci çevre yolu projesi, maliyetinin artması pahasına doğayı maksimum düzeyde koruyacak şekilde hayata geçirilecektir. Ancak, her ne kadar hassasiyet gösterilse de çevreyi ve doğal dengeyi minimum düzeyde etkileme potansiyeline sahiptir. Yapılacak ikinci bir çevre yolu doğaya ve vatandaşlarımıza birçok açıdan faydalı olacaktır. Bu projenin hayata geçmesinin ardından insanların trafikte kalma süreleri azalacak, zamandan ve yakıt tüketiminden tasarruf sağlanacaktır. Böylelikle hem trafikte kaybolan zaman hem de karbon emisyonu azalacaktır. Burada karbon emisyonunun azalması, hava kirliliği en fazla olan illerden biri olan İzmir’in daha temiz bir havaya kavuşmasına imkân tanıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Biz hazırız”

“Bu yaklaşım patinajın en büyük örneğidir”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Hamza Dağ’dan İkinci Çevre Yolu çıkışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2020 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamza Dağ’dan İkinci Çevre Yolu çıkışı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Nisan 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:22
 • Güneş
  06:46
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:02
Sayfa Başı