İZMİR HABERLERİ

Hamza Dağ açıkladı: İzmir’e 2 milyar 600 milyon lira nakit destek

Hürriyet Haber
27.01.2021 - 08:55 |Son Güncelleme :

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, pandemi döneminin başından itibaren İzmir’de Sosyal Koruma Kalkanı altında yapılan yardımları açıkladı. Yola “Birlikte başaracağız” diyerek çıkıldığını hatırlatan Dağ “Ülkemiz hem nitelikli sağlık altyapısı ve personeli hem de sosyal devlet olmanın verdiği güç ile salgın sürecini pozitif şekilde geçiren ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Bu dönemde milyonlarca vatandaşımıza ülke genelinde nakdi destekler verilmiştir. İzmir’de de yüzbinlerce vatandaşımız toplamda 2 milyar 685 milyon lirayı aşan nakdi desteklerden faydalanmıştır. Her fırsatta ‘İzmir’in Ankara tarafından hak ettiği önemi görmediği” yalanına sarılarak bu algıyı oluşturmaya çalışanların çabalarının beyhude olduğunun en somut örneği bu verilerdir.” dedi.

Hürriyet Haber

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Covid-19 salgını sürecinde İzmir’de vatandaşlara verilen desteklerle ilgili açıklama yaptı. Dağ, açıklamasında “Geçtiğimiz yılın başından itibaren tüm dünya, daha önce kimsenin tecrübe etmediği bir küresel salgın ile karşı karşıya kaldı. Bu dönemde hep birlikte, tüm dünyada hem sosyal destekler hem de sağlık sistemi noktasında ön plana çıkan bir ülke olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk. Nitelikli sağlık altyapımız, personelimiz ve sosyal devlet olarak vatandaşımızın dertlerine derman olma çabamız; pozitif ayrışan bir ülke olmamızı sağlamıştır.” ifadelerini kullandı.

“Yalanlarla algı oluşturma çabaları beyhude”

Salgın nedeniyle durgunluk yaşayan sektörler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik birçok destek programının devreye alındığının altını çizen Hamza Dağ “Milyonlarca vatandaşımıza ülke genelinde nakdi destekler verilmiştir. İzmir’de de yüzbinlerce vatandaşımız toplamda 2 milyar 685 milyon lirayı aşan nakdi desteklerden faydalanmıştır. Bu somut verilerle; her fırsatta ‘İzmir’in Ankara tarafından hak ettiği önemi görmediği” yalanına sarılarak bu algıyı oluşturmaya çalışanların çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Bir yandan milletimizin eşi benzeri görülmemiş dayanışma ruhu, diğer taraftan devletimizin vatandaşını önceleyen sosyal devlet yapısıyla; hem ülke genelinde hem de İzmir’imizde Sn. Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde, ilgili kurumlarımızla birlikte milletimizin yanında olmayı sürdürüyoruz.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hamza Dağ açıkladı: İzmir’e 2 milyar 600 milyon lira nakit destek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2022, Pazartesi
 • İmsak
  04:47
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:39
Sayfa Başı