İZMİR HABERLERİFOÇA HABERLERİ

Foça'ya anaokulu yapılması için protokol imzalandı

DHA
18.10.2019 - 18:05 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Foça ilçesinin önemli ihtiyaçlarından biri olan anaokulu'nun yapımı için protokol imzalandı. Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı tarafından yaptırılacak anaokulu için Foça Belediyesi ve Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokole göre anaokulu 4 ayda tamamlanacak ve 2019-2020 eğitim döneminin ikinci yarısında eğitime başlayacağı bildirildi.

Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi  ve vakıf yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Yıldız tarafından imzalanan protokole göre anaokulu Atatürk Mahallesi sırtlarındaki yeni Foça Devlet Hastanesi civarında belirlenen Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne ait arsaya yapılacak. Yönetici ve öğretmen odaları, toplantı salonu ve 6 derslikten oluşan okulun inşasını Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı üstlenirken, Foça Belediyesi proje, ruhsatlandırma  ve peyzaj konularında destek verecek. İzmir Valiliği'nin onayının ardından okulun 4 ayda tamamlanarak  2019- 2020 eğitim döneminin ikinci yarısında hizmete girmesi hedeflendiği bildirildi. Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça'nın anaokulu ihtiyacının karşılanmasından, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de anaokulunun yapımının bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirtirken, vakıf yönetim kurulu üyesi Mehmet Yıldız da çocuklara yapılacak yatırımın geleceğe yatırım olduğuna dikkat çekti  ve tüm Foça'ya hayırlı olmasını diledi. Reha Necla Midilli Eğtim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi ise vakfın amaçlarına uygun yeni bir eğitim yuvası inşa etmekten gurur duyduklarını söyledi. Çelebi, "İlçemizde anaokulu büyük ihtiyaçlardan biridir. Okullarda bazı sınıflar anasınıfı olarak kullanılmaya çalışılsa da bu yıl öğrenci sayısının artmasıyla ihtiyaç daha da büyüdü. Görev olarak nitelediğimiz bir konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önerisi  ve Foça Belediyesi'nin  desteğiyle yeniden yola çıktık. Planladığımızdan daha kısa bir sürede okulu tamamlamak için vakıf olarak olanaklarımzı seferber edeceğiz. Çocuklarımızı bu okulda eğitim görürken görmek en büyük mutluluğumuz ve kazancımız olacaktır" dedi. 

Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Foça haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Foça ilinden Foça'ya anaokulu yapılması için protokol imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2019 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Foça'ya anaokulu yapılması için protokol imzalandı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:40
 • Güneş
  08:08
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı