DOGO, en hızlı büyüyen 100 şirket arasında

Güncelleme Tarihi:

DOGO, en hızlı büyüyen 100 şirket arasında
Oluşturulma Tarihi: Ocak 30, 2017 11:18

AYAKKABIYA baskıyı dünyada ilk kez uygulayan tasarım ürünler markası DOGO Tasarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen Türkiye 100 programı kapsamında, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi arasına girdi.

Haberin Devamı


Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği üyesi DOGO, 2016 Aralık ayında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dünya Gazetesi’nin ortaklaşa düzenlediği 'İhracatın Gizli Şampiyonları' isimli yarışmada e-ihracat ve Özgün Ürün kategorilerinde birincilik ödülünün sahibi olduktan sonra şimdi de TOBB tarafından yürütülen Türkiye 100 programı kapsamında, 29 farklı sektörden şirketin yer aldığı listede Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi arasında yer aldı. TOBB Genel Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde DOGO kurucusu Gökhan Peksarı ödülünü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan aldı.
Tören sonrası ödül ile ilgili görüşlerini dile getiren Peksarı "Türkiye’nin yeni nesil küresel oyuncuları içerisinde olmak gurur verici. TOBB’un ülkemizin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek için düzenlediği Türkiye 100 programını özellikle inovatif girişimciler açısından teşvik edici ve umut verici önemli bir inisiyatif olarak değerlendiriyoruz. DOGO, kurulduğu günden itibaren Türk ekonomisini, fasoncu ülke algısından kurtararak, marka yaratan, tasarım gücü olan ülke algısına taşıma perspektifi ile hareket etmiştir. Bu yüzden 10. yılımızı kutladığımız 2017 yılına böyle bir ödül ile başlamak bizim için ayrıca anlamlı. Başta Sayın Hisarcıklıoğlu olmak üzere bu inisiyatifte yer alan herkese şahsım ve şirketim adına teşekkür ediyorum" dedi.
DOGO takipçileriyle, Türkiye’deki altı mağazasının yanı sıra, yurtdışında ABD, Almanya, İspanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail’deki 10 mağazası, cornerlar, dogostore.com ile diğer e-ticaret siteleriyle buluşuyor.

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!