İZMİR HABERLERİ

DHA'ya ödül

DHA
03.09.2020 - 13:29 |Son Güncelleme :
DHA

DHA'ya ödül

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 21'ncisini düzenlediği 1994'te geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak ve genç gazetecilere özendirmek amacıyla yapılan yarışmada İzmir Kent TV haberi dalında Demirören Haber Ajansı'ndan Nevra Uçkaç ile Ahmet Turan Altay'ın 'Tarıma hobi bahçesi darbesi' haberi birinciliğe layık görüldü.
Trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 21'ncisini düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Seçici Kurul, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Deniz Sipahi, NTV İzmir Temsilcisi Merih Ak, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği İzmir Temsilcisi Turan Gültekin, Gazeteci - Yazar Bülent Mumay, Gazeteci - Yazar Deniz Zeyrek, Gazeteci - Yazar Melis Alphan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDOĞA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdal İzgi'nin katılımıyla toplandı.
Jüri Başkanlığını Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç'in yaptığı değerlendirme toplantısında, Ulusal Haber, İzmir Kent Haberi, İzmir Kent TV haberi dallarında birincilik ödülleri ve Hande Mumcu Özendirme ödülleri belirlendi. Haber Fotoğrafı Dalı'nda jüri, birinciliğe ve Hande Mumcu Özendirme Ödülü'ne değer eser bulmadı. İzmir Kent TV Haberi dalında Demirören Haber Ajansı'ndan Nevra Uçkaç ile Ahmet Turan Altay'ın Tarıma Hobi Bahçesi Darbesi haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü'nü TRT'den Sonay Teker ile Ahmet Ahmetoğlu "Suskun Keman" başlıklı haberiyle kazandı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden DHA'ya ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2020 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DHA'ya ödül haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

03 Eylül 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:10
 • Güneş
  06:36
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  19:46
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı