İZMİR HABERLERİ

DEÜ öğrencileri pandemiyi fırsata çevirdi

DHA
12.05.2021 - 13:14 |Son Güncelleme :
DHA

DEÜ öğrencileri pandemiyi fırsata çevirdi

DOKUZ Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nükhet Hotar, pandemiyle birlikte öğrencilere yönelik daha çok çevrimiçi uluslararası etkinlik gerçekleştirdiklerini, çok sayıda öğrencinin de bu etkinliklere katılma, sunum yapma imkanı bulduğunu belirtti.

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Azerbaycan Diller Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında iki üniversite öğrencilerinin katılımıyla çevrimiçi "Kültürlerarası Kaynaşma: Kültürel Paylaşımlar Yoluyla Gençler Arasında Bağ Kurma" konferansı düzenlendi. Her iki üniversitenin öğrencileri ülkelerinin kültürlerini yansıtan konularda sunumlar yaptığı etkinliği akademisyenler ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 250 izleyici takip etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, yaptığı konuşmada, Azerbaycan Diller Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamal Abdullayev ile imzaladıkları işbirliği protokolü çerçevesinde iki üniversitenin akademisyenleri ve öğrencilerinin karşılıklı paylaşımlarıyla gerçekleştirmesi hedefiyle etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Bu kapsamda daha önce 'Yabancı Dil Öğretimi' başlıklı webinar düzenlediklerini kaydeden Rektör Hotar, 'Kültürlerarası Kaynaşma: Kültürel Paylaşımlar Yoluyla Gençler Arasında Bağ Kurma' konulu bu etkinlikte de öğrencilerin uluslararası sunum yapma fırsatı yakaladıklarına vurgu yaptı.

Covid-19 pandemisinin zorunlu kıldığı değişimi fırsata çevirdiklerini belirten Hotar, şunları söyledi:

"Biz üniversite olarak öğrencilerimizin uygulama yapmasını, farklı alanlarla tanışmasını özellikle yurtdışı tecrübesi yaşamasını önemsiyoruz. Pandemi öncesinde mevcut şartlarda bu imkanlardan kısıtlı sayıda öğrencimiz faydalanabiliyordu. Ancak pandemi ile birlikte Türkiye'de olduğu gibi dünyada benimsenen hibrit model ile çevrimiçi etkinlikler öne çıktı. Bu sayede etkinliklere katılan öğrenci sayısında artış sağlanabildi. Biz de çevrimiçi uluslararası etkinlikler düzenleyerek öğrencilerimize daha çok fırsat sunmak için gayret ediyoruz."

DEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülmira KURUOĞLU, akademisyenler ve öğrencilerin uluslararası organizasyonlarda yer alma fırsatı sunan bu etkinliklerin aynı zamanda iki üniversite arasındaki işbirliğinin daha da güçlenmesini sağladığını belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan Azerbaycan Diller Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevinj Zeynalova iki üniversite arasındaki bu işbirliğin artarak devam edeceğini umduğunu belirtti.

 İZMİR, DHA

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden DEÜ öğrencileri pandemiyi fırsata çevirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2021 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DEÜ öğrencileri pandemiyi fırsata çevirdi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Haziran 2021, Cuma
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  17:10
 • Akşam
  20:42
 • Yatsı
  22:23
Sayfa Başı