Dostlar emin ellerde

Güncelleme Tarihi:

Dostlar emin ellerde
Oluşturulma Tarihi: Ekim 04, 2016 10:54

BUCA Belediyesi bünyesinde kurduğu Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Ambulansı ile ilçe sınırları içerisinde yaşayan sokak hayvanlarına 7 gün 24 saat hizmet verirken, sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor.

Haberin Devamı

Dokuz aylık süre içinde bin 458 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 709 hayvanı kısırlaştırıp aşılamasını yaptı. Ekipler ayrıca 225 sokak hayvanını sahiplendirip sıcak bir yuvaya kavuşturdu.
'Bu dünya hepimizin' bilinci ile hareket eden Buca Belediyesi sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasta, yaralı, trafik kazası geçirmiş veya travmalı sokak hayvanlarına anında müdahalede ediyor.
Bünyesinde bulunan tam donanımlı Hayvan Ambulansı ile sokak hayvanlarının 7 gün 24 saat yardımına koşan ekipler, bu yıl 9 aylık süreç içinde Buca sokaklarında yaşayan 1458 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi. Vatandaşların ihbarları ile harekete geçen ekipler hasta sokak hayvanlarını yerlerinden alarak tedavi işlemini gerçekleştiriyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!