İZMİR HABERLERİ

Bilal Saygılı: Reform paketi, Türkiye'yi geleceğe güvenle taşıyacak

DHA
15.03.2021 - 10:35 |Son Güncelleme :
DHA

Bilal Saygılı: Reform paketi, Türkiye'yi geleceğe güvenle taşıyacak

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketi; ülkemizin güçlü ve kararlı duruşunu, istikrar ve güven veren zeminini, şeffaf ve denetlenebilir yapısını, sürdürülebilir ve öngörülebilir ufkunu, dijitalleşmenin getirdiği hızlanmayı sağlamlaştıracak. Türkiye'yi geleceğe güvenle taşıyacak" dedi.

Türkiye'nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat ile büyüyeceğini ifade eden Başkan Bilal Saygılı, Ekonomik Reform Paketi'nin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını dileyerek “İş dünyasının birçok talebine oldukça olumlu bir yaklaşım arz ettiğini gördüğümüz bu Reform Paketi ile geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren piyasalarda gözlenen V tipi toparlanmanın çok daha fazla sektöre yayılacağına inanıyoruz. Özellikle esnafımıza sağlanan Gelir Vergisi muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kaldırılması, ekonomimizin lokomotifi konumunda bulunan KOBİ'lerimizin iş hacminde ciddi bir artış sağlayacaktır. Açıklanan desteklerle birlikte kamu maliyesi, enflasyonla mücadele, finansal sektör ve cari açıkla mücadele noktasında ekonominin direnci güçlenecektir. Harcama disiplininin sağlanması, kamuda israfın azaltılması, bütçenin yeniden imar edilmesi ve nakit yönetiminde verimliliğin artırılması; kamu harcamaları ve yatırımlarının ekonomik büyümeye verdiği katkıyı artıracaktır." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE EKONOMİSİ POZİTİF BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Ekonomik Reform Paketi'nin Türkiye ekonomisine taze kaynak girişini sağlayacağını ifade eden Saygılı "Çıkarılması planlanan kanunlar ve yeni başkanlıklar aracılığıyla düzenleyici ve denetleyici yapılar oluşturulacak, bu sayede yatırımlardan finansa, teknolojiden üretime ve fiyat istikrarına kadar birçok alanın imar edilmesi sağlanacaktır. Kurulması planlanan yeni alanların kamunun denetiminin artırılmasının yanı sıra, kamu dışı kurumlarla olan koordinasyon ve istişare mekanizmasını da daha verimli hale getirecektir. Ekonomik Reform Paketi, Türkiye ekonomisine taze kaynak girişi sağlayacak, iç talepten yatırım harcamalarına kadar birçok parametrede hızlı bir gelişim gözlenecektir. Böylece son dönemde ekonomik aktivitedeki toparlanma hızı da yılın ikinci çeyreği itibariyle ivme kazanacak, Türkiye ekonomisi pozitif yolda büyümeye devam edecektir." şeklinde konuştu.

İZMİR (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bilal Saygılı: Reform paketi, Türkiye'yi geleceğe güvenle taşıyacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mart 2021 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilal Saygılı: Reform paketi, Türkiye'yi geleceğe güvenle taşıyacak haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:50
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı