Bergama'da "Komşunun Işığı" fotoğraf sergisi

Güncelleme Tarihi:

Bergamada Komşunun Işığı fotoğraf sergisi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 29, 2016 12:54

Bergama'da "Komşunun Işığı" fotoğraf sergisi

Haberin Devamı

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, Türkiye ve Yunanistan'dan dört fotoğraf derneğinin işbirliğiyle 'Komşunun Işığı' adı altında fotoğraf sergisi açıldı. Bergama Belediyesi tarafından kısa bir süre önce restorasyonu tamamlanan Bergama Yabest Sinagogu'nda açılan sergide toplam 100 fotoğrafa yer verildi.
Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla Bergama Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Bergama Amatör Fotoğraf Derneği (BEAFSAD), İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), Sakız Fotoğraf Kulübü (CPC) ve Midilli Fotoğraf Derneği (FEM) işbirliğinde fotoğraf sergisi açıldı. Serginin açılışına, CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Begrama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, CHP Begrama İlçe Başkanı Ayşe Demirci Şimşek, Yunanistan'ın Sakız ve Midilli Adası ile İzmir'den çok sayıda fotoğrafçı katıldı.
Bergama Belediyesi Kent Orkestrası'nın mini bir konser de verdiği açılış töreninde konuşan Bergama Amatör Fotoğraf Derneği Başkanı Levent Karacaoğlu, "Bu serginin ortaya çıkış fikri, 2011 yılında Bergama Amatör Fotoğraf Derneği ile Midilli Fotoğraf Derneği'nin bir araya gelmesiyle oluştu. Daha sonra dört dernek bir araya geldik. Her dernekten 25 fotoğraf seçtik. Toplamda 100 fotoğraf ile bu sergiyi gerçekleştirdik" dedi.
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de konuşmasında, "Bugün burada karşıdan gelen çok özel konuklarımız var. Teması ve adı çok anlamlı bir sergi bu. Sizlerle komşuyuz. Ortak bir geçmişimiz var. Öykümüz var. Çocuklarımızın da ortak bir geleceği olacak. Bu gelecek, ortak etkinliklerimizle dostluk içinde taçlanmaya devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Gönenç konuşmasında, başka bir programı olduğu için sergiye katılamayan Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia'nın selam mesajını da iletti.
Konuşmaların ardından BEAFSAD Başkanı Levent Karacaoğlu, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği yönetim Kurulu Üyesi Koray Kutlu'ya, Sakız Fotoğraf Kulübü Başkanı Yannis Voulgaris'e ve Midilli Fotoğraf Derneği Başkanı Stratis Tsoulellis'e birer teşekkür belgesi verdi. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise dernek başkanlarına birer plaket takdim etti. Ödül töreninin ardından Bergama Belediyesi Kılıç Kalkan ekibinin gösterileri ise ilgiyle izlendi.
"Komşunun Işığı" adlı fotoğraf sergisi, 30 Mayıs - 5 Haziran tarihleir arasında yapılacak olan 80. Uluslararası Bergama Kermesi süresince saat 10.00- 19.00 arasında gezilebilecek. Ayrıca aynı sergi 2 Temmuz'da Sakız Adası'nda, 20 Ağustos'ta Midilli'de ve 8 Eylül'de İzmir'de de açılacak.
Oben ULU / DİKİLİ (İzmir), (DHA)
FOTOĞRAF

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!