İZMİR HABERLERİ

Arkas Lojistik’te üst düzey atama

Hürriyet Haber
08.01.2020 - 15:05 |Son Güncelleme :

Arkas Lojistik Genel Müdürlüğü görevini yürüten Onur Göçmez, yeni dönemde Arkas Lojistik İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görevini sürdürecek.

Hürriyet Haber

Yeniden  yapılandırmaya giden Arkas Lojistik’te 2017 yılından beri Genel Müdürlük görevini yürüten Onur Göçmez, yeni dönemde Arkas Lojistik İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görevini sürdürecek. Organizyonel yapıdaki düzenlemelerle Serhat Kurtuluş Genel Müdür (Yurt içi şubelerden sorumlu), Arif Der Yönetici Direktör (Yurt dışı şubelerden sorumlu) olarak görev yapacak.

Onur Göçmez’in Genel Müdürlüğü döneminde her yıl yüzde 15 büyüme gerçekleştiren  Arkas Lojistik, stratejik alanlarına odaklanarak yurt içi ve yurt dışında operasyonel gücünü artırdı. Sınırları Türkiye’nin dışına  taşan TANAP, BRAU gibi büyük projelerin çözüm ortağı olup en son Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’na taşınması projesine imza attı. Büyük Göç denilen taşıma 16 saat önce ve sıfır hata ile tamamlanmış, belgesellere konu olmuş ve üniversitelerde örnek proje olarak sunulmaktadır.      

Göçmez’in projeksiyonunda 2023 yılına dönük hedefler yer alıyor. Hedefleri arasında; Arkas Lojistik cirosunu iki katına 500 milyon Dolar’a çıkarmak, konteyner taşımacılığında liderliğini sürdürmek, 81 il ve ilçelerine yurtiçi dağıtım yapabilecek nakliye ağını örmüş olmak, forwarding tarafında 200 bin TEU hacmi yakalamak, demiryolu lojistiğinde özel sektörde Türkiye’de ilk sırayı almak, depo hizmetleri ile “Komple Lojistik” hizmeti sunmak ve bu kavramı yerleştirmek bulunuyor. Bunu yaparken her aşamada en hızlı lojistik firması olmak için  IT ve teknoloji yatırımlarını önemsiyor.

Gençlere ve şirket başarısının temelinde nitelikli insan kaynağı olduğuna inanan Onur Göçmez’in bir diğer projesi de Genç Yetenek Programıyla yeni neslin kariyer gelişimlerinin önünü açmak.

 

Onur Göçmez kimdir?

2012’de Arkas Lojistik A.Ş’de göreve başlayan Göçmez, operasyon müdürü, filo yönetim müdürü, İstanbul bölge müdürü görevlerinde bulunduktan sonra 2014 yılında Arkas Lojistik Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürlüğü görevine atanarak tecrübesiyle gruba çok önemli katkılar sağladı. 2015 yılında genel müdür yardımcılığına atandı. Onur Göçmez Arkas Lojistik grubunun insan kaynakları, güvenlik ve idari işler fonksiyonlarının strateji ve icrasından sorumlu olarak çalışmalarına devam ederken, Nisan 2017’de Arkas Lojistik A.Ş. Genel Müdürü oldu. Onur Göçmez 2020 Ocak itibarıyla Arkas Lojistik, İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görevini sürdürecek.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Arkas Lojistik’te üst düzey atama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ocak 2020 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arkas Lojistik’te üst düzey atama haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:26
 • Güneş
  07:47
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:19
Sayfa Başı