İZMİR HABERLERİ

Antik kentleri birbirine bağlayan yolları yürüyorlar

Hürriyet Haber
27.11.2021 - 01:46 |Son Güncelleme :

 ANTİK Adımlar, Aydın’da faaliyet gösteren aralarında eğitimci sağlıkçı finansçı, gazeteci, serbest meslek mensubu ve öğrencilerin bulunduğu, düzenli olarak antik kentlere doğa yürüyüşleri yapan traking grubu. Pandemi ile birlikte sağlıklı yaşamaya, doğa yürüyüşlerine gösterilen ilgi artsa da il dışı çıkışlarında ve antik kent gezilerinde kendisiyle konuştuğumuz grubun kurucusu ve rota belirleyicisi Çağdaş Soykan, “Antik kentleri birbirine bağlayan yolları keşfetmek hayalimdi” dedi. Hedeflerinin antik kentleri birbirine bağlayan yolları bulabilmek ve yıllar önce bırakılan ayak izlerinin yanına kendi ayak izlerini eklemek olduğunu ifade eden Soykan, şöyle devam etti:

Hürriyet Haber

 

 

 

YILLARIN HAYALİ

 

“Grubumuzun simgesinde de o yüzden iki ayak izi bulunuyor. Biri çıplak ayak izi, diğeri bot izi. Doğada sadece ayak izimizi bırakmak tek amacımız. Kesinlikle çöp atmıyor, elimizden geldiğince de yürüdüğümüz yerlerde bizden önce sorumsuzca bırakılmış çöpleri yanımıza alıp çöp konteynerlerine kadar taşıyıp bırakıyoruz. Aramızda neredeyse her meslek dalından arkadaşımız var. Eğitimci, sağlıkçı, finansçı, gazeteci, serbest meslek erbabı ve en güzeli öğrenciler... Kızım ve oğlum da 6 yaşlarından bu yana benimle beraber yürüyor. Yıllar önceki hayalimizdi Karia uygarlıklarına ait antik kentleri yürümek ve Türkiye trekking rotaları içinde bulunan Karia Yolu parkurlarını katetmek. Biz bu hayalimizi gerçekleştirmek için yürüyoruz ve iki haftada bir yeni bir parkurda arkadaşlarımızla, dostlarımızla birlikte oluyoruz.”

Antik kentleri birbirine bağlayan yolları yürüyorlar

Bu arada Antik Adımlar Grubu’nun kurucusu Çağdaş Soykan, kızının adını da Karia uygarlığından esinlenerek Karya koymuş.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Antik kentleri birbirine bağlayan yolları yürüyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Kasım 2021 tarihinde saat 01 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antik kentleri birbirine bağlayan yolları yürüyorlar haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2022, Salı
 • İmsak
  06:53
 • Güneş
  08:19
 • Öğle
  13:27
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı