İZMİR HABERLERİ

Ameliyatsız kilo vermede yeni trend

Hürriyet Haber
17.07.2021 - 18:30 |Son Güncelleme :

Op. Dr. Topçu, midebotoksu sonrasıhastaların 1 saat içindegünlük yaşantılarına geridönebileceklerini, işleminise 20 dakika sürdüğünüsöyledi, “Hastanede kalışgerektirmiyoru” dedi.

Hürriyet Haber

GENEL Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Topçu, mide botoksunun ameliyatsız olarak yapıldığını ve hastaların bir saat içinde günlük yaşantılarına devam edebildiklerini söyledi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Topçu, İzmir’de uyguladığı endoskopi yöntemiyle yapılan ameliyatsız kilo verme işlemiyle yapılan mide botoksu hakkında bilgiler verdi.

YAŞANTIYA DÖNÜŞ

Bu yöntem uzun süre hastane yatışını ve taburcu olduktan sonra yine uzun süreli ev istirahati sonucu iş kaybını ve günlük yaşam kaybını ortadan kaldırdığını belirten Op. Dr. Hüseyin Topçu, hastaların işlem sonrası bir saat içinde günlük yaşantılarına geri dönebileceklerini belirtti. 20 DAKİKA SÜRÜYOR İşlemin ortalama 20 dakika sürdüğünü ifade eden Op. Dr. Hüseyin Topçu, “Hastanede kalış gerekmeden bir saat içinde taburcu olunuyor. Obezite özellikle son yıllarda oldukça artan bir hastalık. Ve insanlar günümüzde obezitenin bulaşıcı olmayan en büyük salgınlardan birisi olduğunun farkında değil. İnsanlar yanlış beslenme alışkanlıklarına, yanlış tedavilere, alternatif tıp tedavi yöntemlerine yöneliyor. Oysa mide botoksuyla iki saat kendilerine ayırarak sağlıklı bir şekilde kilo vererek obeziteden kurtulabilirler. Bu nedenle obeziteyi erkenden engellemek çok önemli” diye konuştu.

KİMLERE UYGULANABİLİR

MİDE botoksunun özellikle cerrahi girişimlerden korkan hastalar için çok iyi bir seçenek olduğunu belirten Op. Dr. Hüseyin Topçu, şöyle devam etti: “Diyet konusunda sıkıntı yaşayan, diyette ciddi anlamda uyumsuzluk gösteren, her pazartesi diyete başlayan insanlar bu teknik için ideal hasta grubumuza dahil oluyorlar. Sağlık problemleri olup kilo verme konusunda sürekli başarısız olanlar için de önerilebilecek bir yöntem. Bu olay diyet uyumunu belirgin derecede arttırıyor. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre; vücut kitle indeksi 26 ile 35 arasında olan grup, ortalama 10-20 kilo kaybetmesi gereken hastalar ve 18-65 yaş arası hastalar bu işlemden fayda sağlayabilirler.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ameliyatsız kilo vermede yeni trend hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Temmuz 2021 tarihinde saat 18 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ameliyatsız kilo vermede yeni trend haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

25 Temmuz 2021, Pazar
 • İmsak
  04:20
 • Güneş
  06:00
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:15
 • Akşam
  20:36
 • Yatsı
  22:09
Sayfa Başı