İZMİR HABERLERİ

Aliağa ve Foça ormanlarında gece devriyesiyle korunuyor

DHA
10.05.2021 - 11:18 |Son Güncelleme :
DHA

Aliağa ve Foça ormanlarında gece devriyesiyle korunuyor

İZMİR Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Aliağa Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Aliağa ve Foça ilçelerinde Toplu Koruma ekipleri koruma kontrolleri kapsamında ormanlarda işlenebilecek orman suçlarına karşı gece devriyesi yapıyor.

Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu pandemi kısıtlamaları kapsamında yaşanan tam kapanma sürecini fırsata çevirmek isteyenlerin ormanlara karşı işleyebileceği suçlara karşı Orman Toplu Koruma ekipleri devriye gezerek gece gündüz göz açtırmıyor. Aliağa Orman İşletme Şefi'nin yönetiminde 2 ayrı ekipten oluşan koruma ekipleri gün doğumuna kadar Aliağa ve Foça ormanlarını karış karış geziyorlar.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, "Gelecek kuşakların emaneti zümrüt yeşili ormanların bu milletin milli serveti olduğunu söyleyerek, açma, işgal ve faydalanma, kesme, sökme, budama veya boğma yolları ile buralarda yapılacak her türlü kaçak yapı ve tesisler ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması için 6831 sayılı Orman Kanunu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu amir hükümleri gereğince ormanların korunması ve devamlılığı sağlanıyor.  İzmir gibi büyük bir metropolün kıyısında olan ormanlarda devriye ekiplerin yanı sıra önemli noktalara yerleştirilmiş foto kapanlarında 24 saat kayıt yapıyor" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aliağa ve Foça ormanlarında gece devriyesiyle korunuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2021 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aliağa ve Foça ormanlarında gece devriyesiyle korunuyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Haziran 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  17:11
 • Akşam
  20:44
 • Yatsı
  22:26
Sayfa Başı