İZMİR HABERLERİ

Ali Yenidoğan: 41 yıllık deneyimle göreve talibim

Hürriyet Haber
28.03.2022 - 22:44 |Son Güncelleme :

 İZMİR Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın başkanlığına talip olan Ali Yenidoğan, nispi temsil anlayışıyla alt kurulları da oda yönetimine kazandıracaklarını, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini aktardı. Değişim Grubu’nun başkan adayı Yenidoğan, 1985’te İzmir’de kendi ofisini kurduğunu, meslekte 41 yılda elde ettiği deneyim ve bilgi birikiminin ışığında mesleki örgütlenmenin gücüne de inanarak oda bünyesinde çeşitli kademelerde görev yaptığını kaydetti.

Hürriyet Haber

 

SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM

Serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarını yakından takip ettiğini ifade eden Ali Yenidoğan, çözüm için artık değişim zamanının geldiğini vurgulayan Yenidoğan, “Birlikte yönetim ve demokrasi vurgusuyla sorunlara kalıcı çözümler getirmek için yola çıktım. Meslektaşlarımın sorunlarını yakından takip ediyorum. Sorunların çözümü ve sesimizin duyulması için artık yeni bir yönetim anlayışının göreve gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Meslektaşlarım sorunlarını bireysel olarak çözmeye çalışıyor; kendilerine bir muhatap bulmakta zorlanıyorlar. Ben ve ekibim, pandemi ve yaşanan deprem felaketiyle birlikte artık iyice su yüzüne çıkan, kemikleşmiş sorunların çözümü için adayız” diye konuştu.

SEÇİMLER 14-15 MAYIS’TA

Yıllardır mesleki olarak ve STK’lardan elde ettiği deneyimleri odanın gelişimi için kullanmak istediğini belirten Ali Yenidoğan, şöyle devam etti:

“Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda alt kurullarda görev yaptım, sekreterlik görevini yürüttüm. TÜRMOB denetleme kurulu üyeliğinde de bulundum. Oda şu anda, meslektaşlarımın sorunlarına çözüm üreten bir yapı olmaktan uzak. Mesleği ve sorunlarını iyi tanıyan biri olarak eğitimler, yardım kampanyaları, sportif faaliyetler ve farklı etkinliklerin içinde yer almaya devam ettim ve ediyorum. Şu anda İzmir ve ilçelerinde 8 bin 700 civarında oda üyesi bulunuyor. İlçelerdeki arkadaşlarımızla da iletişim halindeyiz. Onların da yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Önümüzde önemli bir süreç var. Odamızın genel kurulu, başkan adayını ve yönetim kadrolarını seçecek. Kısmetse meslektaşlarımızın da takdiriyle 14 -15 Mayıs tarihinde seçimlerden zaferle çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

PROJELERİNİ ANLATTI

ODA üyelerinin her zaman yanında olduklarını hissettireceklerini ve sorunlarını üst mevkilere taşıyarak çözüm arayışı içinde olacaklarını dile getiren Yenidoğan, hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ali Yenidoğan: 41 yıllık deneyimle göreve talibim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2022 tarihinde saat 22 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Yenidoğan: 41 yıllık deneyimle göreve talibim haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Ağustos 2022, Cuma
 • İmsak
  04:43
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  17:09
 • Akşam
  20:17
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı