İZMİR HABERLERİ

Akıllı lensler görme kolaylığı sağlıyor

Hürriyet Haber
20.06.2021 - 14:18 |Son Güncelleme :

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, yakın, orta ve uzak mesafede aynı anda görme konforu sağlayan çok odaklı lenslerin başarısındaki en önemli etkenin doğru hastaya doğru lens uygulaması olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber

Bazı hastaların akıllı lens talebiyle kendilerine geldiğini belirten Prof. Dr. Kaşkaloğlu, “Çok odaklı lensler her göz tipine ve hastalığına uygun olmayabilir. Katarakt nedeniyle görme sorunu yaşayanlarda göz içi mercek operasyonuyla görüş düzeltilebiliyor. Miyop, hipermetrop gibi göz bozukluğu olanlarda da görme kusurları tedavi edilebiliyor. Göz içi mercek operasyonunda hastanın katarakt ve görme kusurları haricinde sarı nokta, glokom, iriste bozukluk gibi başka hastalık olmamasına dikkat ediyoruz” dedi.

OPERASYON 10 DAKİKA SÜRÜYOR
Göz içi mercek operasyonunun bir göz için 10 dakika kadar sürdüğünü kaydeden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, “İki gözü aynı gün yapmayı tercih etmiyoruz. Genellikle 1-2 gün arayla yapabiliyoruz. Hasta 2 saatlik sürenin ardından taburcu olabiliyor. Eğer ağır bir işi yoksa normal yaşamına ertesi gün geri dönebiliyor. Hem uzak, hem yakın gözlük kullananlar daha çok tercih ediyor. Mercek ameliyatına karar verildiği zaman biyometri cihazıyla hastanın gözünün içine konulacak merceğin numarası da belirleniyor. Ameliyatın tecrübeli bir hekim tarafından yapılması komplikasyonsuz ve başarılı sonuç veriyor. Ameliyatın ardından görüş hemen düzeliyor. Damlalardan ötürü geçici bir süre bulanıklık yaşanabiliyor. Geceleri bazen ışık daha parlak görünüyor. Bu durum da bir süre sonra iyileşiyor” bilgisini paylaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Akıllı lensler görme kolaylığı sağlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Haziran 2021 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akıllı lensler görme kolaylığı sağlıyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

31 Temmuz 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:27
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:13
 • Akşam
  20:30
 • Yatsı
  22:01
Sayfa Başı