İZMİR HABERLERİ

7 bin öğrenciye, sıfır atık eğitimi verilecek

DHA
13.12.2019 - 10:32 |Son Güncelleme :
DHA

EGE Üniversitesi (EÜ) ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek 'Sıfır atık' projesiyle, EÜ Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVMER) öğretim üyeleri ve öğretim elemanları tarafından 5'inci ve 6'ncı sınıf öğrencilerine sıfır atık konusunda eğitim verilecek.

Protokol imza töreninde konuşan Prof. Dr. Oğuz Bayraktar, "ÇEVMER, üniversitemizde çevre ile ilgili çok aktif çalışan bir birimimiz. Bornova Milli Eğitim Müdürlüğü ile 'Sıfır atık' projesi kapsamında çok değerli bir protokole imza atıyoruz. Çevre ve sıfır atık bilincini gelecek nesillere aktarmanın sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya oluşturmak adına önemli bir protokol yaptığımızı düşüyorum ve bu işbirliğinin üniversitemize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ise, "Milli Eğitim Müdürlüğü adına böyle bir proje için bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Çevre, bizim için çok önemli. Ne yazık ki 50 yıl önce aldığımız havayı şu an soluyamıyoruz, aynı suları içemiyoruz. Ege Üniversitesi yararlı anlaşmalara imza atmaya devam ediyoruz" dedi.

ÇEVMER olarak çevre konusunda pek çok toplantıya ve seminere ev sahipliği yaptıklarını belirten Prof. Dr. Dinçer Ayaz, "Üniversite üst yönetimimizin bu konuda bizlere büyük destekleri var. Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde 'Sıfır atık' projesi hayata geçirildi. Ülkemizin pek çok kurumunda bu proje artarak uygulanmaya devam ediyor. ÇEVMER bünyesindeki 3 profesör ve 2 araştırma görevlisi ile birlikte Bornova Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 16 okulda yaklaşık 7 bin öğrenciye sıfır atık eğitimi vereceğiz. Sıfır atık demek, çevre duyarlılığı ve sürdürülebilir çevre demektir.  Sıfır atık ile ürünlerin geri kazanımı ve ekonomiye katkı sağlamak mümkün. Bu proje, sıfır atık konusunda üniversite ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yürütülen ilk proje olma özelliği taşıyor "diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 7 bin öğrenciye, sıfır atık eğitimi verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Aralık 2019 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 7 bin öğrenciye, sıfır atık eğitimi verilecek haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:50
 • Güneş
  08:14
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı