Yılmaz Vural'dan Okan Buruk'a teselli

Güncelleme Tarihi:

Yılmaz Vuraldan Okan Buruka teselli
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2017 20:45

Yılmaz Vural'dan Okan Buruk'a teselli

Haberin Devamı

"Okancığım üzme kendini, bu biter öbürü başlar. Bak biz 30 yıldan beri çalışıyoruz değişen bir şey olmadı"

"Başkandan teklif gelince getirin kağıdı atalım imzayı dedim"

İSTANBUL, (DHA)

Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ile 2'nci Futbol Zirvesi'nden sonra Beşiktaş'ta bir otelde buluştuklarını ve prensipte anlaştıklarını dile getirdi.

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Göztepe'de Okan Buruk ile yolların ayrılmasının ardından boşalan göreve tecrübeli çalıştırıcı Yılmaz Vural geliyor. BİP'teki 10 Numara Muhabbet kanalına konuşan Yılmaz Vural, "Dün sağ olsun Sayın Başkan ben futbol zirvesindeyken telefon etti. Beşiktaş’ta bir otelde buluştuk, orada konuştuk Göztepe’yi. Hocam dedi; 'Ben senden başkasını düşünmüyorum ilk konuştuğum sensin başka da kimseyi istemiyorum.' Dedim o zaman getirin kağıdı atalım imzayı bitsin bu olay yani bir problemsiz aramızda güzel bir muhabbetten sonra" dedi.

GÖZTEPE TARAFTARININ BANA NE SÖYLEDİĞİNİ BURADAN SÖYLERSEM "BİP" LENİRİZ

Prensipte anlaşıldığını ve resmiyet açısından imzanın milletin önünde atılacağını söyleyen Yılmaz Vural, Göztepe taraftarının kendisi için hazırladığı tezahüratlar için şöyle dedi : "burada söylersem ayıp olur. Onu söylersem bizim BiP kapanır yani tam bip olur yani(gülerek)

Soru: Ne diye çağırıyorlar hocam.

cevap esprili bir şekilde devam ediyor ve Yılmaz Hoca; "boş ver ağabey söylemeyim terbiyem müsait değil yani. Yani bir hep magazin boyutu böyle hortluyor biliyor musun yani konuyu değiştirelim kardeşim. Dediğim gibi BİPlenmeyelim. Göz göz Göztepe beraberiz kardeşlerim. Haydi bakalım inşallah sizleri o beklediğiniz lige geri getiririz hep beraber" şeklinde konuşuyor

"Kendi karakterime de uygun çok sevdiğim bir camia"

Bu sene antrenörlük kariyerinde 31'inci yılı olduğunu söyleyen Yılmaz Vural, " 31 yıldır Benin Göztepe ile hep bir Konyalım oldu. Ha geldi ha gelecek ha gidiyor işte daha eski yöneticileri o zaman ligde oynuyorken. Karşıyaka'da çalıştım 90 yılında İzmir'in yabancısı değilim yani. Dolayısıyla Göztepe camiasını çok iyi biliyorum dostlarım arkadaşlarım var. Kendi karakterime de uygun çok sevdiğim bir camia. Deli bir seyircisi var. Geçen sürelerde amatör kümelere düşmüş bir takım sonrasında o ruhu ile buralara kada gelmiş. Mehmet Başkan gibi taraftarın içinde maç izleyen herşeyi ile kendini takıma vermiş ve başarması için her türlü imkanını seferber etmiş bir başkan var. Çok güzel bir insan onunla tanıştığıma memnun oldum. Çünkü farklı bir başkan tipi. Bakalım hayırlısı işle hep beraber 9 tane maçı kaldı 40 puanları var şu anda 5'inci sıradalar galibaÜmraniye'nin bir eksik maçı var o da bu ayın 26'sında oynayacak galiba. Kazanırlarsa 40 puan oluyor. Enteresan bir puan sıralaması var 40-40-43-50 böyle gidiyor"diye konuştu.

"Okan kardeşime buradan geçmiş olsun diyeyim. Üzme kendini bu biter öbürü başlar"

Kulüpler Birliği Vakfı tarafından dün düzenlenen 2'nci Futbol Zirvesi'nde hakemler ile birlikte biraz konuştuğunu kaydeden Vural, " Futbol severlerler şunu kesin olarak kabul etsinler bu çocuklar temizler. Bunların hepsinin art niyetli bir şey yaptıklarını düşünmesinler ama yeterlilikleri bu. Mesela geçen hafta burada bir kırmızı kart gösterdi bir hakem tesadüf Ben de şimdi oranın teknik direktörü oldum. Sanki 2 hafta evvel oranın antrenörüymüşüm gibi öyle bir eleştirdik ki. Şimdi bu çocuk güzel bir çocuk babasını da tanıyorum ben mümkün değil bir ketenpere işler yapsın. Sonuç olarak öyle bir hata yaptı ki 2 net penaltıyı veremedi. Birisi eli ile çıkardığımız veremedi. Eğer o maça enseydi şimdi 43 puanda olacaktı. Benim işime geldi ama öyle olmasaydı hoca değişikliği olmazdı. Şaka bir yana Okan kardeşime buradan geçmiş olsun diyeyim. Hakikaten bir ters gitti mi gidiyor bu iş böyle maalesef o yüzden Okancığım üzme kendini, bu biter öbürü başlar. Bak biz 30 yıldan beri çalışıyoruz değişen bir şey olmadı" şeklinde konuştu.

"Göztepe'nin çok güzel bir geleceği var"

Bu ayın sonunda İzmir'de stat ihalelerinin yapılacağını hatırlatan Yılmaz Vural, şu ifadeleri kullandı: "Bir sene sonra gibi Göztepe'nin kendi stadının olduğu yerde 22 bin kişilik bir stat yapılacak. Duyduğum kadarıyla Menderes'te çok büyük bir arsa alınmış orada yeniden kamp tesisleri olacakmış. Çok güzel bir gelecekleri var. Bir Karşıyaka-Göztepe maçı vardı o zaman Atatürk Stadı'n yalan olmasın 80 binden fazla kişinin geldi. Gelen sayıya bakın. Fenerbahçe, Galatasaray gibi onların da aralarında bir rekabet var. Hatta ben Karşıyaka'dayken Rıdvan'ın sakatlıktan sonra oynadığı ilk maçtı onu seyretmeye 65 bin kişi geldi. Karşıyaka-Fenerbahçe ve bizi 5-2 mağlup etmişlerdi. Maç Rıdvan kadar 3-2'ydi 'oh soktu sakat adamı yırttık' dedim sonra 2 tane daha yedik. O da bizim Fenerbahçe'den gelen Taygun vardı, Rıdvan diyor ki ' bak 65bin kişi bana geldi, eğer bana dokunursan ananı ağlatırlar elleme beni.' Rıdvan gidiyor hoş kaleye vurup geliyor. 'Taygun ne yaptın?' dedim 'hocam bana böyle dedi ne yapayı ben' dedi. 'Tarihi bir galibiyet alacaktık senin yüzünden tarihi mağlubiyet aldık' dedim. Böyle de bir anımız var.. "

"İzmir futbolda var olmalı"

İzmir'in futbolda var olması gerektiğini ifade eden tecrübeli teknik adam, " Çok uzun ara verdi İzmir. Göztepe'nin çıkmasını bütün futbol camiası sevinir herhalde. Hayal etmek çok önemli. Olmayacak hayaller değil bu olabilecek bir hayal mesela o 22 bin kişilik stadı bitmiş ağzına kadar dolu bir Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş maçı oynadığını düşünün diyerek sözlerini noktaladı.

BİP'TEKİ 10 NUNAMARA MUHABBET TEKNİK ADAMLARA UĞURLU GELİYOR

bip'teki "10 Numara Muhabbet" kanalına yorumcu olarak gelen teknik adamlar çok geçmeden kulüplerin tercih ettiği isimler oluyor. Kayserispor'un başına geçen Sergen Yalçın'dan sonra Yılmaz Vural Göztepe'nin hocası oldu.

Bu arada yetkililerden edinilen bilgiye göre bip'teki "10 Numara Muhabbet" kanalına yorumculuk için imza atmak üzereyken Eskişehir'den teklif üzerine Mustafa Denizli'nin yolunun son anda bip uygulaması ile kesişmediği öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Yılmaz Vural'ın bip'teki açıklamaları

-Esprili konuşmaları

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!