Tüpraş ve Euler Hermes arasında alacak risklerinin yönetimine yönelik işbirliği

Güncelleme Tarihi:

Tüpraş ve Euler Hermes arasında alacak risklerinin yönetimine yönelik işbirliği
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 26, 2017 16:31

Tüpraş ve Euler Hermes arasında alacak risklerinin yönetimine yönelik işbirliği

Haberin Devamı

İstanbul, 26 Temmuz (DHA) – Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, rafinaj şirketi Tüpraş ile güçlerini birleştirdi. İşbirliği kapsamında, Tüpraş’ın 2.2 milyar liralık cirosu, Euler Hermes'in Dünya Programı (World Agency) kapsamındaki özel koşullu poliçe ile sigortalanacak.
İmzalanan alacak sigortası vasıtası ile Tüpraş portföyündeki alacakların sigorta güvencesine alınmasının yanı sıra, iki şirketin risk yönetimini de ortak yürüteceklerini belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, "Türkiye pazarında, ticari alacak sigortasına olan talep her gün artıyor" dedi ve ekledi:
"Türkiye’nin devleri alacak risklerinin yönetiminde bizlerle işbirliği yaparken, strateji ve ciro gelişimine daha fazla odaklanabiliyorlar.
"Tüpraş gibi ülke sanayisinde yarattığı katma değer ile Türkiye ekonomisinin nitelikli büyümesine katkı sağlayan bir kuruluşla işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.
"Türkiye’de örneğine az rastlanan bu işbirliğimiz sayesinde, küresel liderliğimizin ve güçlü yerel uzmanlığımızın getirdiği faydaları sunarak Tüpraş’ın ticari alacaklarını olası risklere karşı koruyarak, işlerini daha güvenli ve istikrarlı bir şekilde büyütmelerini sağlayacağız."
Tüpraş CFO'su Doğan Korkmaz da, alacak sigortasının sektörde çok önemli bir boşluğu dolduracağını belirterek, "Güçlü teminat yapımızdan ödün vermeden müşterilerimizin alımlarını destekleyecek kaynakları çeşitlendirme çabalarımızdan biri olan alacak sigortası, müşteri banka limitlerini zorlamayarak satışlarımızı garanti altına almada önemli bir enstrüman olacak, aynı zamanda karşı taraf riski değerlendirme süreçlerimize çok değerli bilgi girdisi sağlayacaktır" dedi.
Euler Hermes tarafından 2007 yılında hayata geçirilen Dünya Programı, bünyesinde çok uluslu şirketlere yönelik, sağlıklı risk yönetimi sağlanması konularında danışmanlık hizmeti veriyor. (Fotoğraflı)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!