Sultanbeyli'de Kültür Merkezi'nin koltukları Gazze’de öldürülen çocuklara ayrıldı

Güncelleme Tarihi:

Sultanbeylide Kültür Merkezinin koltukları Gazze’de öldürülen çocuklara ayrıldı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 20, 2023 17:57

Sultanbeyli'de Kültür Merkezi'nin koltukları Gazze’de öldürülen çocuklara ayrıldı

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin koltukları İsrail tarafından Gazze’de öldürülen çocuklara ayrıldı.

Çocukların katledildiği, yetim ve öksüz bırakıldığı işgal hareketine dikkat çekmek isteyen belediyeler, “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” adıyla Filistin’de ve özellikle Gazze’de öldürülen masum çocuklar için bir araya gelerek çocuklar adına ortak bir etkinlik gerçekleştirdi. Sultanbeyli Belediyesi etkinlik kapsamında Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin koltuklarını İsrail tarafından Gazze’de şehit edilen çocuklara ayırdı. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde gerçekleşen programda, kültür merkezinin koltuklarına şehit olan çocukların isimleri yazıldı ve “Tay” isimli çizgi film gösterildi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Çocuklar dünyanın tebessüm eden yüzüdür. Gök kubbeyi sarması gereken yavrularımızın feryatları değil sevinç sesleridir. Fakat İsrail günlerdir Gazze’de soykırım yapıyor. Kadın, yaşlı, çocuk demeden katliam yapıyor. Çocuklar, bombalar ardında yaşam mücadelesi veriyor. Bizler Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin dün olduğu gibi bugün de yanlarındayız. Kardeşlerimizin haklı davalarını, İsrail’in terör devleti olduğunu sonuna kadar haykıracağız. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlik; oyun oynaması, aileleriyle mutlu bir yaşam sürmesi gereken çocukların maalesef katlediliyor olduğuna dikkat çekmesi bakımından önemliydi. Filistin halkının haklı davasını her zaman haykırıyor olacağız. Rabbimden bu insanlık dramının artık son bulmasını, çocukların sokaklarda özgürce oynayabilmesini diliyorum. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!