İSTANBUL HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Dünya Kaplan Günü'nde kaplanlara büyük sürpriz

DHA
29.07.2020 - 14:14 |Son Güncelleme :
DHA

Dünya Kaplan Günü'nde kaplanlara büyük sürpriz

Esma MURAT- Doğan GÜNDOĞDU / İSTANBUL, (DHA)-Tüm dünyada her yıl 29 Temmuz da kutlanan Dünya Kaplan Günü, Tuzla Aslan Park’ta büyük bir coşkuyla kutlandı. Aslan Park’ta bulunan kaplanlara karpuz kabuğu için de verilen etleri yiyen kaplanların bu anları kameralara yansıdı.

Tüm dünyada kaplan nüfusunun kontrolsüz avlanma, deri ticareti ve batıl inanışlar gibi nedenlerle 4 binin altına düştüğü bugünlerde azalan kaplan nüfusuna dikkat çekmek için ilan edilen Dünya Kaplan Günü Aslan Park’ta renkli görüntülere sahne oldu. Dünya kaplan gününde, Park’ta yaşayan kaplanlara sürpriz yapan aslan park yönetimi tek amaçlarının sayıları hızla azalan kaplan nüfusuna dikkat çekmek olduğunu vurguladı.

"BİZLER TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİRDİK"

Arslan Park Tuzla Genel Müdürü Gökmen Aydın şunları söyledi;
“Bugünü Dünya Kaplanlar günü olarak kutluyoruz. Nedeni ise azalan kaplan nüfusuna dikkat çekmek. Arslan park olarak da on tane kaplana ev sahipliği yapıyoruz. Bunlardan biri dünya’da 400 tane kalmış Sibirya kaplanıdır. Bizler Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Son bir buçuk yıl içeresinde yedi tane kaplan yavrusuna sahip olduk. Bizim burada kurmuş olduğumuz Coşkun Bayraktar Doğa Koruma derneğimiz var. Bu derneğimiz faaliyetleri kapsamında kaplan nüfusunu arttırma ve onları doğal milli parklara bırakmak istiyoruz.Bir buçuk yılda 7 tane yavru kaplanımız oldu. Amacımız doğada azalan kaplan nüfusuna hem dikkat çekmek hem de bu nüfusun üretimine katkıda bulunmaktır”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Dünya Kaplan Günü'nde kaplanlara büyük sürpriz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Kaplan Günü'nde kaplanlara büyük sürpriz haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

29 Temmuz 2020, Çarşamba
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:50
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  17:11
 • Akşam
  20:31
 • Yatsı
  22:09
Sayfa Başı