İSTANBUL HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Başakşehir’de Avrupalı gençlere sosyal medya eğitimi

DHA
30.09.2021 - 17:51 |Son Güncelleme :
DHA

Başakşehir’de Avrupalı gençlere sosyal medya eğitimi

İSTANBUL (DHA) - Başakşehir Belediyesi, Erasmus+ Progamı kapsamında Türkiye’ye gelen Avrupalı gençlere sosyal medya, gençlik ve teknoloji eğitimi verdi. Dijitalleşmenin gençler tarafından daha iyi kullanılması ve analiz edilmesini amaçlayan eğitim programına, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’nde, Social Medya İnner Light Embodiment Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitime 7 ülkeden 37 genç katıldı. Gazeteci Erem Şentürk, ülkelerindeki kurum ve kuruluşlar tarafından seçilen sosyal medya konusu üzerine aktif çalışmalar gerçekleştiren gençlere sosyal medya alanındaki tecrübelerini aktardı.

MEDYA OKURYAZARLIĞI KONUSUNDA BİLGİ VERİLDİ

Deneyimli gazeteci Şentürk, eğitimde sosyal medyanın negatif etkileri, günlük hayatta sosyal medyayı daha verimli kullanma teknikleri, siber güvenlik, medya okuryazarlığı, iletişim ve hafıza gibi konularda katılımcılara bilgi verdi.  

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da gençlerle bir araya geldi. Başakşehir’i tanıttığı konuşmasında gençler için yapılan hizmet ve çalışmalardan da bahsetti. Avusturya, Fransa, İspanya, Litvanya ve Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen 37 genç, Başakşehir’de 10 gün boyunca Erasmus+ bilgilendirmesi üzerine çalışmalar gerçekleştirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Başakşehir’de Avrupalı gençlere sosyal medya eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2021 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başakşehir’de Avrupalı gençlere sosyal medya eğitimi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:35
 • Güneş
  05:29
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:34
 • Yatsı
  22:20
Sayfa Başı