İSTANBUL HABERLERİ

"Hukukçuların kuruluşların sürdürülebilirliğine sağlayacakları katkı kritik bir önemde"

DHA
14.03.2017 - 14:41 |Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 14 Mart (DHA) - Global Compact Türkiye ve Argüden Yönetişim Akademisi işbirliği ile düzenlenen “Hukuk Müşavirleri İçin Kurumsal Sürdürülebilirlik Konferansı” TÜSİAD binasında gerçekleştirildi. Konferansta hukukçuların, kurum ve kuruluşların sürdürülebilirliği için sağlayacakları katkının kritik bir öneme sahip olduğu vurgulandı.
Konferans özel sektör, kamu ve sivil toplumda faaliyet gösteren Hukuk Müşavirlerine ve yöneticilere yönelik olarak Global Compact Türkiye ve Argüden Yönetişim Akademisi işbirliğinde düzenlendi. Açılış konuşmalarını Global Compact Türkiye Başkanı Mustafa Seçkin ve Argüden Yönetişim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı’nın yaptığı toplantıda konu bütün boyutlarıyla ele alındı.
Moderatörlüğünü Argüden Yönetişim Akademisi Akademik Kurul Üyesi Dr. Erkin Erimez’in yaptığı panelde; Coca Cola İçecek Hukuk Baş Müşaviri Av. Ertuğrul Onur, ELİG Avukat Bürosu Yönetici Ortağı Av. Gönenç Gürkaynak ve Boden Hukuk Kurucu Ortağı Av. Değer Boden konuyu kendi uzmanlık alanları açısından değerlendirerek deneyimlerini paylaştılar.
Konferansın açılışında konuşan UN Global Compact Türkiye Başkanı Mustafa Seçkin “Sürdürülebilirliği stratejisine entegre eden şirketlerde, hukuk müşavirlerinin şirketin amaçlarını ve ticari dinamiklerini iyi anlamaları gerekir. Hukuk müşavirleri ahlaki pusula görevi ile şirketleri yönlendirecek konumda olacaklar.” dedi. Argüden Yönetişim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı ise “UN Global Compact’in şirketlerin faaliyetlerinde insan hakları, çalışma hakları, çevrenin korunması ve yolsuzluğun önlenmesine özen gösterilmesi için hukukçulara düşen görevlerle ilgili çalışmalarını Türkçe’ye kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.
Panelde, Coca Cola İçecek Hukuk Baş Müşaviri Av. Ertuğrul Onur, şirketlerin iyi bir kurumsal vatandaş olmaları için hukuk müşavirlerinin üstlendikleri kritik role değinerek uluslararası kuruluşlar bakış açısıyla deneyimlerini paylaştı.
ELİG Avukat Bürosu Yönetici Ortağı Av. Gönenç Gürkaynak ise hukukçuların kuruma değer yaratmaktaki öncü rolüne vurgu yaparak, “kurumlara duyulan güven ve itibar yaratmak” konularının altını çizdi.
Boden Hukuk Kurucu Ortağı Av. Değer Boden konuyu kendi uzmanlık alanı çerçevesinde değerlendirerek, hukukçunun kuruma katkısının uyumun ötesinde önleyici boyutta ele alınması gerektiğini belirtti.
Argüden Yönetişim Akademisi Akademik Kurul Üyesi Dr. Erkin Erimez “Entegre düşünceyi benimseyen şirketler risklerini daha iyi yönetir.” dedi.
Global Compact Türkiye Kurucu Başkanı ve Argüden Yönetişim Akademisi kurucusu Dr. Yılmaz Argüden ise kapanış konuşmasında “Sürdürülebilirlik ve toplumsal adalet için tüm paydaşların çıkarlarını korumayı şiar edinen hukukçular kritik bir rol oynuyorlar” dedi. (Fotoğraflı) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden "Hukukçuların kuruluşların sürdürülebilirliğine sağlayacakları katkı kritik bir önemde" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2017 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Hukukçuların kuruluşların sürdürülebilirliğine sağlayacakları katkı kritik bir önemde" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

19 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:16
 • Güneş
  06:41
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:15
 • Yatsı
  20:35
Sayfa Başı