ISPARTA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

RG - Bireysel emeklilik aracılığı sınavla yapılabilecek

DHA
13.06.2019 - 08:18 |Son Güncelleme :
RG - Bireysel emeklilik aracılığı sınavla yapılabilecek
DHA

İstanbul, 13 Haziran (DHA) - Bireysel emeklilik şirketlerinde çalışacak "gerekli nitelikleri taşıyan" kişilerin, emeklilik gözetim merkezinin açacağı sınavlara katılarak başarılı olmaları gerekecek.
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı, "Bireysel Emeklilik Aracıları Hakkında Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yayımı tarihinden altı ay sonra yürürlüğe girecek olan yönetmeliğin amacı şöyle açıklandı:
"Yönetmeliğin amacı, emeklilik şirketleri tarafından katılımcı ve işverenlere sunulan emeklilik sözleşmelerinin kurulmasına aracılık edecek kişilerde aranacak niteliklere, bu kişilerin faaliyetlerine, çalışma esaslarına, satış yetkilerine, tabi tutulacakları sınav ve eğitim programları ile bu kişiler için tutulacak sicile ve verilecek lisansa ilişkin usul ve esasları düzenlemek."
Buna göre, bireysel emeklilik aracısı olmak isteyenler, gerekli nitelikleri taşımak kaydıyla, mesleki yeterlilik ile bilgi ve becerilerinin ölçülmesi amacıyla emeklilik gözetim merkezi tarafından düzenlenen sınava tabi tutulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden RG - Bireysel emeklilik aracılığı sınavla yapılabilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Haziran 2019 tarihinde saat 08 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça RG - Bireysel emeklilik aracılığı sınavla yapılabilecek haberi güncellenecektir.

ISPARTA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:55
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:37
 • Yatsı
  20:57
Sayfa Başı