HATAY HABERLERİREYHANLI HABERLERİ

Reyhanlı’da Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi açıldı

DHA
22.02.2020 - 08:57 |Son Güncelleme :
DHA

Reyhanlı’da Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi açıldı

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)-HATAY Valisi Rahmi Doğan, Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi'nin açılışını yaptı.
Reyhanlı’da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayata Destek Derneği arasında Tasarım ve Beceri Atölyelerinin Kurulmasına Yönelik İşbirliği Protokolü kapsamında Robotik Kodlama ve Yazılım Tasarım Beceri Atölyesinin açılışı Hatay Valisi Rahmi Doğan ve beraberindeki heyet tarafından yapıldı.

Hayata Destek Derneği Hatay Saha Koordinatörü Taylan Cengiz yaptı. Cengiz konuşmasında, "Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesinin genç zihinlerde yeni pencereler açılmasında aracı olacağını modern çağın donanımlı bireyleri haline gelmesini destekleyeceğine inanıyoruz.  Robotik kodlama dünyanın yeni ortak dili olarak kabul ediliyor.  Önümüzdeki 25 yıl içerisinde kodlama yazılımının olmadığı mesleklerin yok denecek kadar az kalacağı öngörülüyor. Çocuklarımızın geleceğini düşündüğümüzde Reyhanlı’da da hayata geçirilen bu proje ve benzerlerinin elzem ihtiyaçlar arasında yer aldığını söylemek gerekiyor"dedi. Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan, Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesinin bu çağda çocukların geleceğe hazırlanması yönünde çok önemli olduğunu söyledi.
Vali Rahmi Doğan törendeki konuşmasında, "Çok çetin bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunun üstesinden gelecek güç ve kudrettedir. Bu coğrafyada üstün durumda olmaya devam etmek için evlatlarımızın çağa uygun bir eğitim alması gerekiyor.  Burada açacağımız robotik kodlama yazılım sadece bir sınıfın açılışı değil aslında bu çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın bir yolu, yöntemidir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Reyhanlı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Reyhanlı ilinden Reyhanlı’da Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2020 tarihinde saat 08 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Reyhanlı’da Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi açıldı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

31 Mart 2020, Salı
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı