HATAY HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

'Depremin etkilerini en aza indirebilmenin temel kurallarından biri de vatandaşların duyarlılığı'

DHA
09.07.2020 - 11:22 |Son Güncelleme :
DHA

'Depremin etkilerini en aza indirebilmenin temel kurallarından biri de vatandaşların duyarlılığı'

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA)- HATAY Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, depremin etkilerini en aza indirebilmenin temel kurallarından birinin de vatandaşların duyarlılığı olduğunu belirterek "Deprem öncesinde, deprem çantasının hazırlanması ve her ilçede belirlenen toplanma alanları hakkında bilgi sahibi olmak gibi alınacak tedbirler, depremi en az hasarla atlatmamıza yardımcı olacaktır" dedi.
TÜRKİYE Afet Müdahale Planı (TAMP) Hatay Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan Çakıroğlu, son 3 ayda ciddi afetlerle karşılaşıldığını belirtti. 1999 Marmara depreminde yaklaşık 20 bin kişinin hayatını kaybettiğini dile getiren Çakıroğlu, deprem öncesinde önlem almanın mümkün olduğunu vurguladı. Çakıroğlu, "Dünyada bunun örneklerini sergileyen birçok ülke var. Bunları biz de takip ederek, kendi ön hazırlıklarımızı yaparak bu yıkıntıyı en aza düşürmenin gayreti içerisindeyiz. Depremin etkilerini en aza indirebilmenin en temel kurallarında biri de vatandaşlarımızın bu konuya duyarlı olmalarıdır. '2020 Afetlere Hazırlık Yılı' teması ile deprem öncesinde, deprem çantasının hazırlanması ve her ilçede belirlenen toplanma alanları hakkında bilgi sahibi olmak gibi alınacak tedbirler, depremi en az hasarla atlatmamıza yardımcı olacaktır” dedi.
Toplantı, Afad Müdürü Ömer Akbaş’ın TAMP çalışmaları hakkındaki sunumu ile devam etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden 'Depremin etkilerini en aza indirebilmenin temel kurallarından biri de vatandaşların duyarlılığı' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2020 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Depremin etkilerini en aza indirebilmenin temel kurallarından biri de vatandaşların duyarlılığı' haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

09 Temmuz 2020, Perşembe
 • İmsak
  03:38
 • Güneş
  05:19
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:36
Sayfa Başı