HATAY HABERLERİİSKENDERUN HABERLERİ

İTSO’da Ekonomik İstişare toplantısı

DHA
13.06.2020 - 15:24 |Son Güncelleme :
DHA

İTSO’da Ekonomik İstişare toplantısı

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-İSKENDERUN Ticaret ve Sanayi Odasında,  Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe dikkate alınarak, Meslek Komite Başkanları ile ‘Ekonomik İstişare toplantısı’ gerçekleştirildi.Belirlenen sorunlar rapor haline getirilecek.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meslek Komite üyelerimizin sorunlarını en yetkili birimlere ulaştırıldığını ve bu sorunların çözümü noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek  “Mart ayından bu yana, yeni tip korona virüs sebebiyle ülkemizde sağlık alanında yaşanan sorunlara ek olarak, ekonomik ve sosyal yaşantıda da olumsuz etkiler gözlenmiştir. Koronavirüs salgınının etkilerinin asgari düzeye indirilebilmesi amacıyla, devlet kurumlarının yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de, önemli çalışmaları olduğu bilinmektedir. Salgın başladığından bu yana, TOBB önderliğinde Türkiye genelindeki 365 oda ve borsanın katılımıyla telekonferans yöntemiyle toplantılar düzenlenmekte, salgın etkisiyle ekonomide yaşanan sorunların çözümlerine ilişkin görüşmeler yapılmaktadır" dedi.
Toplantı sonunda, Meslek komite üyelerinin sorunları tek tek dinlendi ve bu sorunların rapor haline getirildikten sonra İTSO yönetimi tarafından en yetkili mercilere iletileceği ve sorunların çözümü konusunda gerekli girişimlerin yapılacağı bildirildi.
Meslek Komite Başkanları ile gerçekleştirilen Ekonomik istişare Toplantısında, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz, Hıdır Güneş, Raşit Özyurt yer aldı.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İskenderun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İskenderun ilinden İTSO’da Ekonomik İstişare toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Haziran 2020 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İTSO’da Ekonomik İstişare toplantısı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

13 Haziran 2020, Cumartesi
 • İmsak
  03:28
 • Güneş
  05:11
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:36
Sayfa Başı