HATAY HABERLERİİSKENDERUN HABERLERİ

İSTE bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı

DHA
17.08.2020 - 16:22 |Son Güncelleme :
DHA

İSTE bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-  İSKENDERUN Teknik Üniversitesi merkez kampüsü içerisinde yapımına başlanan bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı. Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, yeni bisiklet yolunu test etti.
Bisiklet yolu, İSTE merkez kampüsü ana giriş kapısından başlayarak, rektörlük ile Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nin önünden kapalı yürüyüş yoluna paralel, Master Planı’na uygun olarak, öğrenci yurtlarına doğru uzanıyor. İlk etabı İSTE Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne kadar hizmete sunulan bisiklet yolu; altyapısı, beton dolgusu, boya rengi ve çizgileriyle tamamlandı. Faaliyete geçen bisiklet yolunda incelemelerde bulunarak Yapı İşleri Daire Başkanlığı’ndan bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, “Master planımıza göre merkez kampüsümüzde bisiklet yollarımız var. Altyapıdan sonra, sıra artık üst yapıda, çevre düzenlemesi çalışmalarımızla birlikte bisiklet yollarımızı da tamamlamak istiyoruz. Kampüs içerisindeki asfalt çalışmaları tamamlanırsa, bisiklet yollarımızın imalat süreçlerinin de hız kazanacağını ümit ediyorum. Kampüs içindeki bisiklet yolları İskenderun’da şehir içinde yapılacak bisiklet yolları ile bütünleşmiş olacak” dedi.
Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan destek alabilmek için yapılan proje çalışmalarına İSTE olarak destek verildiğini ifade eden Rektör Dereli, “Nitekim bu konuda, İskenderun Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir protokol de imza atmıştık. İSTE olarak konu hakkındaki kendi yükümlülüklerimizi yerine getirmek için şimdiden harekete geçtik, örnek olması amacıyla bisiklet yolumuzun ilk etabını çok kısa bir süre içerisinde yaptık ve hizmete sunduk. Kalan kısmının imzaladığımız protokol kapsamındaki proje finansmanı ile yapılması en büyük arzumuzdur” diye konuştu.
Rektör Dereli, kaldırım seviyesinden aşağıda olmak üzere, 3 metre genişliğinde beton zemini mavi renkli ve beyaz çizgili bisiklet yolunun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı bisiklet yolu yönetmeliğine uygun olarak yapıldığını sözlerine ekledi. 

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İskenderun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İskenderun ilinden İSTE bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İSTE bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ağustos 2020, Pazartesi
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  05:48
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı