HATAY HABERLERİALTINÖZÜ HABERLERİ

Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı

DHA
20.12.2019 - 16:06 |Son Güncelleme :
DHA

Samim SELÇUK/ALTINÖZÜ,(Hatay),(DHA)- ALTINÖZÜ Kaymakamı Bülent Uygur başkanlığında ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ toplantısı yapıldı.
Kaymakamlık toplantı salonunda kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Uygur, kadınlara yönelik şiddetin mutlaka ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekti. Uygur, "Her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Genel anlamda şiddeti reddediyoruz, ama kadına yönelik, çocuğa yönelik, aciz insanlara yönelik şiddeti öncelikle ve daha yüksek sesle reddediyoruz” dedi.
Toplantıda, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek, mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı. Altınözü’nde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il bazında ve bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler değerlendirilirken, son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak benzer nitelikteki olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Altınözü haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Altınözü ilinden Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2019 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

27 Mart 2020, Cuma
 • İmsak
  05:02
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı