GÜMÜŞHANE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Gümüşhane'de metruk binaların yıkımı tamamladı

DHA
29.01.2020 - 12:57 |Son Güncelleme :
DHA

Sinan UÇAR/GÜMÜŞHANE, (DHA)- GÜMÜŞHANE’de şehir estetiğini bozan ve suç yuvası haline gelen 17 metruk bina yıkıldı.
Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Belediyesi'nce, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi üzerine oluşturduğu komisyonlar tarafından 2019 yılında, şehir estetiğini olumsuz etkileyen ve suçlular tarafından kullanılan 22 adet metruk yapı tespit edildi. Bu binalardan 5'inde sahipleri tarafından tadilat yapılırken, 17'si yıkıldı.  
Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, binaların yıkılması ile ilgili zor bir süreç yaşadıklarını belirterek,“Bu süreç içerisinde tüm yapı sahipleri ile tek tek iletişim kurduk. Süreç içerisinde zor kısım ise yapılarda varislerin çok olmasıydı. Öyle ki 40 varisli yapılarda vardı. Varislerden bir ya da birkaçı yıkılmasını isterken, bazıları istemiyor, bazı varisler ise hiç umursamıyordu. Süreç içerisinde yaşanan sorunlardan biri ise tebligat sorunu oldu. Adres yetersizliği nedeni ile varislere tebligat yapılamıyordu. Bu sürecin kolaylaşmasında da 3194 Sayılı İmar Kanunu 39. Maddesi'nde yapılan değişik etkili oldu. Yapılan değişiklik ile süreç hızlanmış oldu. Valiliğimizin de konuyla ilgili hassas tutumu, çalışmamıza ivme kazandırdı. Komisyonca tespit edilen yapılardan 17'si ekiplerce gerekli güvenlik önlemleri alınarak, yıkıldı. Bu süreç içerisinde bizlere kolaylık sağlayan bazı yapı sahiplerine ayrıca teşekkür ederim” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Gümüşhane'de metruk binaların yıkımı tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2020 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane'de metruk binaların yıkımı tamamladı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:08
 • Güneş
  05:38
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:31
Sayfa Başı