GAZİANTEP HABERLERİ

Milletvekili Taşdoğan’dan ‘soykırım anıtı’ çağrısı

DHA
27.04.2021 - 12:25 |Son Güncelleme :
DHA

Milletvekili Taşdoğan’dan ‘soykırım anıtı’ çağrısı

GAZİANTEP, (DHA) - MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep'te Ermeni zulmüne karşı 11 ay mücadele ile dayanıldığını söyledi. Taşdoğan, ABD'nin tepkiye yol açan açıklamalarının ardından Gaziantep'te Ermeni zulmünde hayatını kaybeden şehitler adına 'Soykırım Anıtı' yapılması önerisinde bulundu.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını sözde ‘soykırım’ olarak tanımlamasına tepki olarak Gaziantep’ten başlamak üzere bir ‘Soykırım Anıtı’ dikilmesinin diğer şehirler için de model olacağını söyledi. MHP Milletvekili Taşdoğan, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin öncülük yaparak sözde soykırım iddiasına karşı tepkinin Ermeni zulmüne 11 ay üstün mücadele ile dayanan Gaziantep’ten başlaması gerektiğini ifade etti.

Gaziantep’in, ABD Başkanı Joe Biden’in bu açıklamalarına karşı öncülük yapması gerektiğini savunan MHP Milletvekili Taşdoğan, “Şanlı ve şerefli bir tarihi olan Türk milletine soykırım yakıştırması yapmaya kalkan siyasi akılsızlara cevap, Ermeni zulmünden en çok etkilenen Gaziantep'ten başlamalıdır. Çünkü Fransa destekli Ermeni zulmüne üstün başarı ile direnen Gaziantep demek, 12 yaşındaki Şehit Kamil’iyle efsaneleşmek, efsaneleşirken insanlık dersi vermek demektir. Gaziantep savunması destanlaşmış, kulaktan kulağa anlatılmış, yeni kahramanlıkların nişanesi olmuştur. Yüz yıl sonrasına dahi tarih dersi verircesine notunu düşmüştür. Bu sebeple ilk ‘Soykırım Anıtı’ Gaziantep’e yapılmalıdır. Yüz yıl önce kendi göbeğini kendi kesen, yazdığı kahramanlık destanıyla tüm Anadolu’ya ve zulüm altında kalmış coğrafyalara örnek olan şehrimiz bu konuda da Türkiye’ye örnek olmalıdır" diye konuştu.

Soykırım anıtı yapılması konusunda yerel yönetimlere çağrıda bulunan Taşdoğan, “Gaziantep Valiliğimiz ve belediyelerimiz Ermeni zulmünde hayatını kaybeden şehitlerimizin adına bir ‘Soykırım Anıtı’ yaparak, her yıl kahramanlarımızın burada anılması soykırıma maruz kalan dedelerimizin torunlarından, gafillere verilecek en büyük cevap olacaktır. Bu konuyla ilgili olarak gerekli çalışmalar yapılmasını bekliyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Milletvekili Taşdoğan’dan ‘soykırım anıtı’ çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2021 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Taşdoğan’dan ‘soykırım anıtı’ çağrısı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  03:36
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı