GAZİANTEP HABERLERİ

GTO Başkanı Bartık, Eko 2016 Paneline Katıldı

IHA
15.01.2016 - 14:53 |Son Güncelleme :

GTO BAŞKANI BARTIK, EKO 2016 PANELİNE KATILDI

IHA

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep’in mevcut dünya konjonktürüne rağmen yatırım yapma hevesinde olduğunu belirtti.
Fikriyat Düşünce ve Araştırma Derneği’nin organize ettiği ’Belirsizlikler ve Ekonomik İstikrar, 2016 yılında Dünya ve Türkiye Ekonomisini Neler Bekliyor’ konulu panel Şehitkamil Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Rüstem Yanar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panele GTO Başkanı Eyüp Bartık ve Prof. Dr. Kerem Alkin konuşmacı olarak katıldı. Bartık, panelde yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi için katma değerli üretimden başka yolunun olmadığını söyledi. Bartık, üretimin teşvik edilmesi ve iş adamlarının özellikle katma değerli üretime yönlendirilmesini istediklerini vurguladı. Gaziantep’in ihracatına da değinen Bartık, geçen yılı ihracat sıralamasında 6’ncı olarak tamamladıklarını ifade ederek, “Bu sene yılsonu hedefimiz ihracat sıralamasında 5.’liktir. 2015’in iki ayında bu hedefi yakaladık ama yıl genelinde başaramadık. Bu sene 5’inci olmak istiyoruz. Makine halısında dünyanın lideriyiz. Bunun da en büyük kapasitelere sahibiz ve makarna da dünyanın en iddialı şehriyiz. Gaziantep, mevcut dünya konjonktürüne rağmen yatırım yapma hevesinde, bu da şehri ileride daha iyi yerlere getirecektir. Bu olaylardan çıkaracağımız derslerle 2016’ya daha farklı bakabiliriz. Biz ülkemizin Ar-Ge, inovasyon, katma değeri yüksek ürünler ve bilimsel çalışmalarla anılmasını istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Ekonomist Prof. Dr Kerem Alkin de dünya ekonomisinde büyük yarış olduğunu belirterek, Çin’in dünya ekonomisinde ABD ile yarışmak gibi bir hedefi olduğunu ancak bunun kolay olmadığını vurguladı.
Panel sonunda konuşmacılara teşekkür plaketi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GTO Başkanı Bartık, Eko 2016 Paneline Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2016 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GTO Başkanı Bartık, Eko 2016 Paneline Katıldı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

08 Ağustos 2022, Pazartesi
 • İmsak
  04:02
 • Güneş
  05:34
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı