Gaziantep'te TMSF'ye devredilen şirketin işçilerinden eylem

Güncelleme Tarihi:

Gaziantepte TMSFye devredilen şirketin işçilerinden eylem
Oluşturulma Tarihi: Eylül 28, 2016 12:39

Gaziantep'te TMSF'ye devredilen şirketin işçilerinden eylem

Haberin Devamı

Eyyüp BURUN/ GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında önce kayyum atanan, daha sonra TMSF'ye devredilen Naksan Holding çalışanları, 2 aydır ücretlerini alamadıklarını öne sürerek eylem yaptı.
Darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı olan iş adamlarına yönelik yapılan soruşturmada, Gaziantep'te faaliyet gösteren Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu tutuklandı. Holdinge ise 22 Temmuz'da kayyum atandı. 3 Eylül'de ise TMSF'ye devredilen yaklaşık 6 bin işçinin çalıştığı Naksan Holding'de çalışan işçiler 2 aydır paralarını alamadıkları için bugün Demokrasi Meydanı'nda eylem yaptı. Vali Ali Yerlikaya ile görüşmek isteyen 60 kişilik işçi grubu görüşme taleplerine olumsuz yanıt alınca basın açıklaması yaptı. Mağdur olduklarını belirten işçiler, 2 aydır ücret alamadıklarını ve yaşadıkları sıkıntılar yüzenden çocuklarını okula gönderemediklerini öne sürdü.
İşçiler adına gazetecilere açıklama yapan Bünyamin Gür, yaşananların faturasını kendilerinin ödediğini ve mağdur duruma düştüklerini belirterek, "Bizler Naksan Holding çalışanları olarak paralarımızı alamıyoruz ve mağdur durumdayız. Yetkililerden bu konuda yardım istiyoruz. Fabrikamız yarı çalışır durumda ve binlerce işçi 2 aydır tek kuruş alamadı. Bizim patronumuz FETÖ'ye destek oluyor diye bunun cezasını biz mi çekmeliyiz?" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!