GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden iddialara açıklama

DHA
15.04.2021 - 13:59 |Son Güncelleme :
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden iddialara açıklama
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, yeni geliştirilen 'Benim Şehrim' isimli dijital uygulama ile kişisel puanlama veya sosyal kredi puanlaması yapıldığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazi Bilişim A.Ş. ve Koç Sistem iş birliğinde geliştirilen Benim Şehrim dijital uygulaması ile ilgili olarak ortaya asılsız iddia atıldığı belirtildi. Gaziantep’in daha yaşanabilir dünya kenti olması hedefiyle 'akıllı belediyecilik' uygulaması olan Benim Şehrim aracılığıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve vatandaşların birbirleriyle hızlı ve çağa uygun bir iletişim kurabilmesi hedeflendiğine dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"Benim Şehrim tek taraflı bir uygulama olmayacak, aynı zamanda bir kurumsal sosyal ağ işlevi görerek interaktif iletişim olanaklarını arttıracaktır. Ayrıca çalışma kapsamında “Benim Şehrim" uygulamasının Gaziantepliler arasında yaygınlaşması ve kullanımını teşvik etmek amacıyla bir ödül puan sisteminin devreye sokulması hedeflenmiştir. Burada “Benim Şehrim" dijital uygulaması kullanılarak yapılan paylaşımlar, olumlu ya da olumsuz eleştirilerin kullanıcılara bir puan kazandırması ve daha sonra da bu puanın belediyenin bir hizmetinde kullandırılması hedeflenmiştir. Bazı kişiler tarafından sosyal medyada dolaşıma sokulduğu gibi vatandaşlara “kişisel puanlama" ya da “sosyal kredi puanlaması" gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Planlanan uygulamanın tek hedefi Gaziantep’in kullanacağı akıllı şehir uygulamalarından birinin daha fazla kullanımını, yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bunun dışındaki yorumlar mesnetsiz ve asılsızdır."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden iddialara açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2021 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden iddialara açıklama haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:23
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:58
Sayfa Başı