Ara ki bulasın,izleyicilerle buluştu

Güncelleme Tarihi:

Ara ki bulasın,izleyicilerle buluştu
Oluşturulma Tarihi: Aralık 26, 2016 17:34

Ara ki bulasın,izleyicilerle buluştu

Haberin Devamı

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- USTA tiyatro sanatçısı Ayşen Gruda'nın süpervizörlüğünü yaptığı; Elvan Gruda'nın uyarladığı, Yılmaz Gruda'nın ise yönetmenliğini yaptığı  'Ara ki Bulasın' adlı tiyatro oyunu seyircilerle buluşmaya devam ediyor. 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde “Ara ki Bulasın!ö adlı tiyatro oyununu izledi. Etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un yanı sıra CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, SES Eskişehir Şube Başkanı Yalçın Mutlu ve çok sayıda SES üyesi katıldı. Ara ki Bulasın, SES üyelerinden tam not alırken, oyunu izleyen SES üyeleri kendilerine bu imkanı sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a teşekkür etti.
KURT: SAHNEMİZ VE SALONLARIMIZ HERKESE AÇIK
Oyun başlamadan önce konuşma yapan Başkan Kurt, sağlık emekçilerinin ciddi bir iş yaptığını belirtti. Sahne ve salonlarının herkese açık olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti:
"Bu tiyatro Eskişehir'in Odunpazarı'nın tiyatrosu. Sahnemiz ve salonlarımız herkese açık. Her şeye rağmen, demokrasi ve insan hakları için sanatı desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye'nin bugün geldiği noktayı, bugünden sonra geleceği noktayı da düşünerek değerlendirmek lazım. Önümüzdeki günlerde çok farklı bir mücadelenin içinde olacağız. Umarım hep birlikte oluruz ve o mücadeleden yine hep birlikte zaferle çıkarız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi seyirler diliyorum."
CUMHURİYET, LAİKLİK, DEMOKRASİ MÜCADELESİ 
Konuşmasında Türkiye'nin siyasi gündemine değinen SES Eskişehir Şube Başkanı Yalçın Mutlu ise "Sanat, sanatçı, tiyatro, sinema gibi kelimelerin sözlüklerden çıkarıldığı; sanatçının düşman olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Fakat bilinsin ki; biz cumhuriyet, laiklik, demokrasi, savaşa karşı barış için sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.
 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!