Kariyer Estetiğiyle Rekabet Ortamında Fark Yaratın

Güncelleme Tarihi:

Kariyer Estetiğiyle Rekabet Ortamında Fark Yaratın
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 18, 2015 16:31

RİNOİSTANBUL KLİNİĞİ’NDEN OP. DR. ABDÜLKADİR GÖKSEL

Kurumsal yaşamda başarı sağlamak özveri ve gayret gerektirse de çoğu profesyonel, kariyerlerinde performans dışı faktörlerin de etkili olduğunu bilir. Dış görünüm ise bu etkenlerin en başında gelir. Özellikle burun, yüz bölgesinin merkez noktası olduğu için çoğu kişinin estetik kaygıları arasında ilk sırayı alır.
İş hayatında dinamik, genç ve yıpranmamış bir görünüme sahip olmak için yapılan burun estetiği uygulamaları ile ilgili merak edilenleri Rinoİstanbul Kliniği’nden Op. Dr. Abdülkadir Göksel anlattı.
Pozitif enerjiyle dolu olsanızda burun ucundaki ufak bir düşüklük ile bile ilk tanışma anında negatif etki yaratmanız mümkün. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için doğru bir şekilde yapılmış burun estetik ameliyatları büyük önem taşır. Çünkü dış görünüşün kaygı verici olmaktan çıkması, yüksek potansiyelin iş hayatında doğru olarak kullanılmasını ve yükselmeyi sağlar. Hatta bu durumda özgüven arttığından vücut postüründe bile gözle görülür iyileşmeler yaşanır.
Bırakacağı ilk izlenimi doğru bir burun estetiği uygulamasıyla tamamlamak ve profesyonel yaşamda dış etkenlerin etkisini olumluya çevirmek isteyenler için Rinoİstanbul Kliniği’nden Op. Dr. Abdülkadir Göksel bilinmeyenleri aktardı:
“Burun, yüzü tam ortalayan konumu ile estetik görüntünün temelini oluşturur, bu nedenle estetik bir burun yüz yüze insan ilişkisi gerektiren tüm mesleklerde performansı doğrudan etkiler. İş başvurularında deneyimleriniz ve özgeçmişiniz kadar yaydığınız pozitif enerji ve dış görünümünüz de büyük önem taşır.”
“Burnunuz sağlık açısından da işinize ve kariyerinize önemli bir katkıda bulunabilir. Özellikle yüksek tempolu bir iş hayatınız varsa dinç ve sağlıklı olmanız her şeyden daha önemlidir. Zinde olabilmenin yoluysa iyi ve düzenli bir uykudan geçer. Eğer burnunuzda nefes almanızı zorlaştıracak bir kusur varsa geceleri yeteri kadar dinlenemezsiniz ve bu doğrudan işinize yansır. Uykusuzluk ise, kronik baş ağrılarının da içinde bulunduğu birçok rahatsızlığa neden olarak odaklanmayı güçleştirir. Enerjiniz hızlı bir şekilde tükenir ve daha çabuk yorulursunuz.”
“Burunlarından rahatsızlık duyan kişiler, ilerleyen tıp sayesinde cerrahlardan destek alarak profesyonel yaşamda öne geçmelerini sağlayacak dokunuşları kolayca uygulayabilirler.”
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!