Erzincanlı gönüllü gençler, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yeniliyor

Güncelleme Tarihi:

Erzincanlı gönüllü gençler, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yeniliyor
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2024 09:08

Erzincanlı gönüllü gençler, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yeniliyor

Haberin Devamı

Muzaffer KOŞAN / ERZİNCAN, (DHA)-ERZİNCAN'da gönüllü gençler, 'Her İlçede Bir Evim Olsun' projesi kapsamında ilçelerde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini baştan ayağa yeniliyor. Gönüllü gençler, eşyaları da yenilenen evleri sahiplerine teslim ederek ayrılıyor.

Erzincan Valiliği tarafından başlatılan 'Her İlçede Bir Evim Olsun' projesi kapsamında ilçelerde tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler için çalışma yapılıyor. Bir grup gönüllü genç, ilçelerde tespit edilen evlere giderek temizlik, boya, tamirat işlerini yapıyor. Erzincan Valiliği ile hayırseverler tarafından alınan yeni eşyaların kurulumunu da yapan gençler, yeniledikleri evi sahiplerine teslim ederek ayrılıyor. Yeni başlatılan proje kapsamında Tercan'da bir ihtiyaç sahibi vatandaşın evini yenileyen gönüllü gençler, Uzundere ilçesinde de Orhan Araz'ın yüzünü güldürdü.

Haberin Devamı

Üzümlü ilçesi Çay Mahallesi'nde eşi ve bir çocuğuyla yaşayan Orhan Araz'ın evine giden gönüllü gençler, boya, tadilat, tamirat işleri için hummalı bir çalışma sürdürdü. Malulen emekli edilen Araz ailesine alınan eşyaları da yerleştiren gençler, evi teslim ederek ayrıldı. Evinin baştan ayağa yenilendiğini belirten Orhan Araz, proje için gönüllü gençler ile Erzincan Valiliği'ne teşekkür etti. Orhan Araz'ın eşi Zöhre Araz, yeni eşyalarını beğendiğini ifade ederek, "Çok teşekkür ederim. Çok sağ olun. Çok beğendim yeni gelen eşyaları. Allah razı olsun" diye dua etti.

Gönüllü gençlerden Eylül Bingöl, “Erzincan Valiliği himayelerinde başlatılan proje kapsamında teyzemizin evine geldik. Daha önceden gelip temizlik yapmıştık. Şuanda da teyzemizin evine gelip eşyalarını dizdik. Güle güle kullansın" dedi.

Araz ailesinin yaşadığı evin tadilata ihtiyacı olduğunu belirten Pınar Avyaz, yıpranan eşyalarının da değiştirildiğini bildirdi. Evin tadilatında görev alan Murat Koç, bu tür projelere gönüllü olarak destek vereceklerini söyledi. İhtiyaçlı ailenin sevinmesinin kendilerini de mutlu ettiğini kaydeden Halime Mang, "Biz gençler olarak ihtiyaçlı ailelere yardım etmek bizleri çok mutlu etti. Üzümlü ilçesinde de bir teyzemizin evini yeniledik. Kendisi çok mutlu, bize de çok dualar etti. İnşallah güle güle ve sağlıkla oturur" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!