ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ'da 24 ton atık yağ geri dönüşüme kazandırıldı

DHA
07.09.2019 - 12:04Son Güncelleme :
DHA

Erkan BAY/ELAZIĞ,(DHA)- ELAZIĞ Belediyesi çevreyi korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir ortam bırakmak amacıyla yapılan çalışmalarda 24 ton atık yağ toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.
Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla bitkisel atık yağlar ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor.
Kent genelinde mahalle muhtarlıkları, siteler, okullar, kurum ve kuruluşlar gibi halkın ortak kullanım alanlarına yerleştirilen atık yağ toplama bidonlarında toplanan atık yağlar, Elazığ Belediyesi tarafından yetkilendirilen geri dönüşüm firmalarınca toplanarak, geri dönüşüme kazandırılıyor. Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve yağların biyodizele dönüştürülerek ekonomiye katkı sağlanması amacıyla yürütülen proje, vatandaşlardan da destek görüyor. 2019 yılı Ocak-Temmuz döneminde 24 ton atık yağ toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.

Elazığ Belediyesi'nden yapılan açıklamada, çevresel yatırımların daha yaşanabilir bir Elazığ için çok önemli olduğu belirtilerek, açıklamada, "Çevre ve insan sağlığına zarar veren bu yağların geri dönüşümü noktasında vatandaşlarımızın gereken duyarlılığı göstermeleri, çalışmaların başarıya ulaşmasında temel faktördür. Evlerde lavabolara dökülen atık yağlar, yer altı su kaynaklarına büyük zarar veriyor. Bir litre bitkisel atık yağın 1 milyon litre içme suyunu kirlettiği gerçeği konunun hassasiyetini ortaya koymaktadır" denildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ'da 24 ton atık yağ geri dönüşüme kazandırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2019 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ'da 24 ton atık yağ geri dönüşüme kazandırıldı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:27
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı