EDİRNE HABERLERİ

Yüksek lisans öğrencisine Yeşilay’dan burs

DHA
17.02.2021 - 10:52 |Son Güncelleme :
DHA

Yüksek lisans öğrencisine Yeşilay’dan burs

EDİRNE,(DHA)-TRAKYA Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Sinem Gedik, Yeşilay tarafından her yıl Türkiye genelinde sadece 15 yüksek lisans ve doktora öğrencisine verilen destek bursunu almaya hak kazandı.

Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Rekreasyon Yönetimi Ana Bilim Dalında Doç. Dr. Deniz Mertkan Gezgin’in danışmanlığında Sinem Gedik tarafından yürütülen ‘üniversite öğrencilerinin rekreasyonel faaliyetlere katılım engelleri ile akıllı telefon bağımlılığı arasındaki ilişkinin incelenmesi’ adlı yüksek lisans tezine Yeşilay’dan burs desteği sağlandı. Yürütülen tez çalışmasında Teknoloji bağımlılığı türlerinden biri olan akıllı telefon bağımlılığının üniversite öğrencileri arasında yaygınlığı araştırılırken ayrıca ‘Z kuşağı’ üzerinde akıllı telefon bağımlığının riskinin azaltılması ve bu bağımlılıkla mücadelede rekreatif faaliyetlerin ve boş zaman yönetiminin önemi üzerine bir araştırma yürütülmektedir. Doç. Dr. Deniz Mertkan Gezgin, tez çalışması sonucunda alan uzmanlarına, eğitimcilere ve üniversite yönetimlerine yapıcı öneriler sunulacağını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Yüksek lisans öğrencisine Yeşilay’dan burs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Şubat 2021 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüksek lisans öğrencisine Yeşilay’dan burs haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

02 Mart 2021, Salı
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:11
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı