EDİRNE HABERLERİ

Trakya Üniversitesi'nde 'Osmanlı İzinde: Mimarlık' semineri başladı

DHA
19.03.2021 - 13:49 |Son Güncelleme :
DHA

Trakya Üniversitesi'nde 'Osmanlı İzinde: Mimarlık' semineri başladı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TRAKYA Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Osmanlı'nın uzak sınırları içerisindeki mimarlık eserlerinin ele alındığı 'Osmanlı İzinde: Mimarlık'  e-seminer dizisi başladı.  

Trakya Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (OSMER) bünyesinde düzenlenen seminerler dizisinin ilki gerçekleştirildi. Osmanlı’nın uzak sınırları içerisindeki mimarlık eserlerinin ele alındığı “Osmanlı’nın İzinde: Mimarlık” e-seminer dizisi, Prof. Dr. Khaled Tadmori ile başladı. Geniş bir katılımla çevrim içi olarak gerçekleşen seminerde Prof. Dr. Khaled Tadmori, “Lübnan’dan Arap Dünyasına Türk ve Osmanlı Mimarisinin İzleri” başlıklı sunumunda, Lübnan’da bulunan Osmanlı eserleri hakkında engin bilgilerini dinleyicilerle paylaştı.  

Osmanlı’nın Balkanlardan Orta Doğu’ya uzanan tarihi kent kimliğini tanımlayan önemli anıt yapıları, kentsel dokuları ve bunların zaman içindeki değişim ve dönüşümlerine ilişkin pek çok konunun ele alınıp tartışılacağı geniş kapsamlı seminer dizisi, 07 Nisan'da Öğr. Gör. Dr. Mahmud Zeyn El Abidin’in “Halep’te Osmanlı İzleri” başlıklı semineri ve 05 Mayıs'ta Dr. Öğr. Üyesi Bekim Çeko’nun “Prizren’de Osmanlı İzleri” başlıklı sunumları ile devam edecek.
  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Trakya Üniversitesi'nde 'Osmanlı İzinde: Mimarlık' semineri başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2021 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Üniversitesi'nde 'Osmanlı İzinde: Mimarlık' semineri başladı haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:27
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı