EDİRNE HABERLERİ

Trakya Üniversitesi'nde 'Eczacılıkta Yapay Zeka Zirvesi' düzenlendi

DHA
19.03.2021 - 13:44 |Son Güncelleme :
DHA

Trakya Üniversitesi'nde 'Eczacılıkta Yapay Zeka Zirvesi' düzenlendi

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TRAKYA Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Akılcı İlaç ve Eczacılık Topluluğu tarafından 'Eczacılık 4.0: Eczacılıkta Yapay Zeka Zirvesi' etkinliği 4 bin kişinin katılımıyla  internet üzerinden gerçekleştirildi. 
Trakya Üniversitesi Akılcı İlaç ve Eczacılık Topluluğu, eczacıların hayatlarını teknolojik yeniliklerle kolaylaştıracak yapay zeka teknolojisine ilişkin konuların görüşüldüğü bir etkinliğe imza attı. Topluluk üyelerinin yoğun çalışmaları sonucu ortaya çıkan zirvede, alanında uzman konuşmacılar, eczacılara yönelik yenilikçi fikir ve çözümler ile teknoloji odaklı yapay zeka çalışmaları konusunda katılımcılara bilgiler verdiler. Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen’in açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlik, çok sayıda kişi tarafından takip edildi.

4 bine yakın katılımcının çevrim içi olarak takip ettiği etkinlikte, Prof. Dr. Abdullah Olgun, Prof. Dr. Melih Bulut, Dr. Yusuf Yeşil, Eczacı Fatma Taman, Eczacı Bora Hazır, Eczacı Sefa Mumay, Ömrüm Ergüven ve Recai Serdar Gemici gibi alanında uzman isimler, “Aşı ve İlaç Geliştirilmesinde Yapay Zeka”, “Eczacılık 4.0”, “Serbest Eczacılıkta İnovasyon”, “İlaç Endüstrisinde Yapay Zeka”, “Sağlıkta İnovatif Dönüşüm”, “Akılcı İlaç Kullanımında Yapay Zeka Destekli Mobil Uygulamalar” başlıklarında katılımcılara deneyimlerini aktardılar.


 


 


 


 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Trakya Üniversitesi'nde 'Eczacılıkta Yapay Zeka Zirvesi' düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2021 tarihinde saat 13 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Üniversitesi'nde 'Eczacılıkta Yapay Zeka Zirvesi' düzenlendi haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:29
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:26
Sayfa Başı