EDİRNE HABERLERİ

Trakya Üniversitesi'nde 3 bin 640 kilo kağıt, geri dönüşüme kazandırıldı

DHA
25.03.2021 - 11:46 |Son Güncelleme :
DHA

Trakya Üniversitesi'nde 3 bin 640 kilo kağıt, geri dönüşüme kazandırıldı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TRAKYA Üniversitesi ile kentteki bir fabrika arasında yapılan işbirliğiyle, 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında, 3 bin 640 kilogram kağıt atık geri dönüşüme kazandırıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın 'Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eylem Ödülü’ne layık görülen Sıfır Atık Projesi’ni Trakya Üniversitesi bünyesinde de hayata geçirildi. Proje kapsamında kentte bir fabrika ile iş birliği yapan üniversite, ilk etapta Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Havsa Meslek Yüksekokulu’nda biriktirilmiş olan 3 bin 640 kilogram kâğıt atığı geri dönüşüme kazandırdı.   

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Çevre Mühendisi Tuba Doğru da “Sıfır Atık Projesi”ne verdikleri destekten dolayı Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Havsa Meslek Yüksekokulu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Yüksekokul Müdürü ve öğretim üyeleri ile bir araya gelen ikili,  “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili fikir alış verişinde bulundu.


Üniversiteden yapılan açıklamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Sıfır Atık Yönetmenliği'nde yer alan kriterleri yerine getirerek 'Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi' almak için çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Entegre Çevre Bilgi Sistemi’ne kayıtlarını yaparak eğitimlerini tamamlayan, birim sorumlularını belirleyen ve geri dönüşüm atıklarını kaynağında ayrı halde biriktirerek lisanslı firmalara teslim eden Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Arda MYO, Edirne Sosyal Bilimler MYO ve Havsa MYO “Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandılar" denildi.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Trakya Üniversitesi'nde 3 bin 640 kilo kağıt, geri dönüşüme kazandırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2021 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Üniversitesi'nde 3 bin 640 kilo kağıt, geri dönüşüme kazandırıldı haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:29
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:26
Sayfa Başı